Kanserden kurtuldu, sağlığa ilk adımı attı

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kanser tedavisi gören Canan Kıl, son derece başarılı geçen ameliyat sonrasında sağlıklı yaşama ilk adımını attı

Kanserden kurtuldu, sağlığa ilk adımı attı
Adana'da sol uyluk kemiğindeki kanserle mücadele eden ev kadını 28 yaşındaki Canan Kıl, riskli olmasına karşın başarılı bir ameliyatla ayağa kalktı. İlk adımlarını yürüteç yardımıyla hastane koridorunda atan Canan Kıl, sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirtti. Hastanın sağlığa kavuşmasında emeği geçenlere teşekkür eden Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Arıkan, "Hastalarımızın sağlıklı yaşama kavuşmasının mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

AMELİYATA ALINDI

Uzun bir süre sol bacağındaki ağrıyla yaşayan ve yürüme güçlüğü çeken Canan Kıl'a, kanser teşhisi konuldu. Sol uyluk kemiğinde diz eklemi bölgesine yakın yerde kemik ve yumuşak doku tümörü bulunan Canan Kıl, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Servisinde görevli Prof. Dr. Ahmet Kapukaya tarafından ameliyata alındı. Kıl'ın diz eklemi ve uyluk kemiğinin büyük bir kısmı çıkarılarak tümör protezi uygulandı.

İLK KEZ YAPILDI
Başarılı geçen ameliyattan 2 gün sonra Canan Kıl, ilk adımlarını yürüteç yardımıyla atmaya başladı. Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Ahmet Kapukaya, " Ameliyat sonrasında hastanın sağlıklı bir şekilde ayağa kalkarak ilk adımını atmasının mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ilk kez yapılan ameliyatın ardından Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, hasta Canan Kıl'ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sundu. Arıkan, "Yapılan ameliyatla hastanemizde bir ilk gerçekleşmiştir. Bu tür ameliyatlar tecrübeli bir ekip tarafından Türkiye'de ciddi bir alt yapıya sahip birkaç büyük hastanede gerçekleştiriliyor. Bu hastanelerden biri olmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN