Gözü olimpiyatta

Avrupa şampiyonluğunun ardından, milli formayla dünya ikinciliğini elde eden 14 yaşındaki milli tekvandocu Huri Korkut, Gençlik Olimpiyatları'ndan da madalyayla dönmek istiyor

Gözü olimpiyatta
Avrupa şampiyonu unvanıyla gittiği Dünya Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'ndan gümüş madalyayla dönen Mersin Halk Eğitim Merkezi ve ASO Spor Kulübü sporcusu 14 yaşındaki Huri Korkut, gelecek yıl yapılacak Gençlik Olimpiyat Oyunları'nda da başarılı olup, Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor. Avrupa Tekvando Birliği tarafından temmuz ayında Fransa'da düzenlenen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda altın madalyaya uzanan Korkut, başarısını Dünya Şampiyonası'nda da sürdürdü.

İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN
Genç sporcu, 59 kiloda tatemiye çıktığı Güney Kore'deki Dünya Şampiyonası'nın finalinde Rus Margarita Blizniakova'ya yenilmesine rağmen, kazandığı gümüş madalyayla hem milli takımın hem de kendisini destekleyenlerin yüzünü güldürdü. Antrenman yaptığı halk eğitim merkezinin, diğer spor salonlarına göre imkansızlıklarla boğuşmasına aldırmadan kazandığı madalyalarla dikkati çeken Huri Korkut, gözünü 2016'da düzenlenecek olan Gençlik Olimpiyat Oyunları'na dikti.

ÇOK ÇALIŞIYOR
Huri Korkut, şampiyonluk hayaliyle gittiği Güney Kore'de, dünya ikincisi olmasının kendisini daha çok hırslandırdığını söyledi. Hedefini büyüttüğünü ifade eden Korkut, "Hedefim 2016'daki Gençlik Olimpiyat Oyunları. Çok hırslıyım, yapacağıma inanıyorum, başaracağım" dedi. Sporcu, milli takım adına yarışmanın kendisini çok heyecanlandırdığını ifade ederek, "Türk bayrağını göndere çekmek çok güzel bir duygu. Olimpiyatlarda da inşallah İstiklal Marşı'nı okutacağım" dedi.
BİZE ULAŞIN