Binlerce Adanalı terörü lanetledi

Binlerce Adanalı ellerinde Türk bayrakları terörü lanetledi. Eski adliye binası önünde toplanan kalabalık Uğur Mumcu Meydanı'na kadar slogan atarak yürüdü

Binlerce Adanalı terörü lanetledi
Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde, Iğdır ve Tunceli'de kanlı terör örgütü PKK'nın düzenlediği bombalı saldırılarda şehit olan kınalı kuzuların acısı yüreğimizi dağlarken, terörü lanetlemek isteyen binlerce Adanalı ellerinde Türk bayrakları ile protesto yürüyüşü yaptı. Sosyal medya üzerinden haberleşen gruplar eski adliye binası önünde toplandı. Terör örgütü PKK'yı lanetleyen sloganlar atan grup Uğur Mumcu Bulvarı'na doğru yürüyüşe geçerken, kentin başka noktalarında toplanan gruplarda aynı şekilde Uğur Mumcu Bulvarı'na doğru yürüdü.

SLOGANLAR ATILDI

Gruplar yol boyunca "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ya Allah, Bismillah, Allahuekber", "Kahrolsun PKK", "Polise uzanan eller kırılsın" diye slogan attı. Ülkemizde yaşanan terör olaylarını kınayan konuşmalardan sonra şehitler için saygı duruşu yapıldı. Protesto yürüyüşüne toplumun her kesiminden insanların katıldığı gözlendi. Öfkeli kalabalık, meydanda hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra dağıldı.
BİZE ULAŞIN