Başkan Yeni'den sağduyu çağrısı

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, yaşanan gerginliğe dikkat çekerek sağduyu çağrısında buludu. Başkan Yeni, "Siyasi taraftarlık ülke çıkarlarının önüne geçmemeli" dedi

Başkan Yeni'den sağduyu çağrısı
Adalet ve Kalkınma Partisi Adana İl Başkanı Fikret Yeni, sağduyu çağrısında bulunarak "Milletçe devletin yanında olmalıyız. Siyasi taraftarlık ülke çıkarlarının önüne geçmemelidir" dedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Fikret Yeni, son günlerde yaşanan terör saldırılarını lanetleyerek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Terör olayları sonrasında gösterilen tepkilerin şiddete dönüşmemesi çağrısında da bulunan Başkan Fikret Yeni, "Bir fikrin, bir duruşun veya bir itirazın kendisi kadar, ifade ediliş şekli yani üslubu sağduyu çerçevesinde olmalı. Teröre karşı duruşumuz, birlik olmanın dışına çıkarak, kontrolden çıkan bir üslup sorunu haline dönüşmemeli ve buna fırsat verilmemeli" dedi.

DEVLETİN YANINDA OLMALIYIZ

Sosyal medya hesabından da sağduyu çağrısı yapan Başkan Fikret Yeni, "Güçlü ve dirençli bir devletin varlığı milletinin gücü ile olur. Milletçe, devletin yanında olmalıyız. Bu yaklaşımın dışına çıkmamalıyız. Teröre karşı ülkeyi savunma planlarıyla uğraşırken, siyasi taraftarlık ülke çıkarlarının önüne geçmemelidir. Herkesin çıkarları için çekiştirdiği ülkemizi yine bu ülkenin sahipleri bir arada tutabilir. Bu ülkenin sahibi bu ülkede yaşayanlardır. Herkes Türkiye Cumhuriyeti'nin değerli vatandaşıdır. Burası hepimizin yurdudur, ülkesidir. Hep beraber aynı gemide yol alıyoruz. Kontrolsüz tepkiler istikrara kast olur. Türkiye'nin bugünkü şartlarında birlikte hareket dışındaki hamlelerin ülkemize getirisi olmaz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN