MIP ve TİKAV'dan eğitime tam destek

Mersin'de, TİKAV ve MIP ortaklığında onarımları tamamlanan iki okulun devir teslim töreni gerçekleştirildi. Onarımı yapılan okula 325 bin lira harcandı

MIP ve TİKAV'dan eğitime tam destek
Hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle isimlerinden sıkça söz ettiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) ile Uluslararası Mersin Limanı İşletmeciliği'nin (MIP) eğitime verdiği destek sürüyor. Türkiye'nin lokomotiflerinden olan bu iki kurumun başlattığı 'Onarımı Bizden Okuması Sizden' projesi kapsamında, Toroslar ilçesindeki Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu baştan aşağı yenilendi. Akdeniz ilçesindeki Mimar Sinan Ortaokulu'nun ise boya ve badana işlemleri tamamlandı. Okullara toplam 325 bin lira harcandı.

DAHA ÇOK PROJE

Bu iki okul, her bir bölümünün elden geçirilerek şık bir görünüm kazandırılan Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu'nda düzenlenen törenle, öğrencilere ve okul yönetimine teslim edildi. MIP'nin işletme hakkını elinde bulunduran AKFEN Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, burada yaptığı konuşmasında Mersin'de daha çok projeyi hayata geçirmek istediklerini söyledi. Tadilatları tamamlanan 2 okulla birlikte kentte 2012 yılından bu yana bakımı yapılan okul sayısının 6'ya çıktığını vurgulayan Akın, "Kentte eski yüzlü okul kalmasın istiyoruz. Mersin'de sıraları eski olan, muslukları akmayan okul istemiyoruz. Bütün bunlar için gerekeni yapıyoruz" ifadesini kullandı.

DEVAM ETMEK İSTİYORUZ
Türk şirketleri ve kurumlarının sosyal sorumluluk projelerine her zaman katkı sağladığının altını çizen Akın, "Yeter ki koordinasyonu sağlayalım. Burada çok kişinin emeği var. Lokomotifliği MIP olarak biz yaptık ancak herkes elimizden tuttu. Demek ki iyi bir şeyler yaptığınız zaman destekçi bulabiliyorsunuz. Bu gibi çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz" şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Akın'a, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca tarafından bir teşekkür plaketi verildi. Daha sonra Vali Sabahattin Çakmakoğlu Ortaokulu'nun açılış kurdelesini kesen ve yapılan çalışmaların yazılı olduğu plaketi giriş duvarına asan Akın, gezdiği sınıflarda sıralara oturarak öğrencilik günlerine kısa bir yolculuk yaptı.

BİZE ULAŞIN