Hakem = Kardeşlik

Hakemliğin zor bir meslek olduğunu söyleyen TFFHGD Şube Başkanı Berkan Püsküller, Süper lig'e yükselen Caner Ak ile gurur duyduklarını belirtti

Hakem = Kardeşlik
Türkiye Faal Futbol Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Adana Şubesi 2015-2016 futbol sezonunu açtı. 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda gerçekleşen açılış renkli görüntülere sahne oldu. TFFHGD Adana Şubesi Başkanı Berkan Püsküller hakemliğin zor bir meslek olduğunu belirterek, hakem ve gözlemcilerin eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimlerinin de sağlandığını, sorunlarının çözümüne çok duyarı olduklarını söyledi. Püsküller, "Hakemlik, eşittir kardeşlik demektir" diye konuştu.

45 İL HAKEMİ
İl
Hakem Kurulu Başkanı Hüseyin Özçelik ise MHK'nın bir çok ilde değişiklik yapmasına rağmen Adana'ya dokunmadığını belirtti. Özçelik, haftada 2 antrenman bir seminer ile eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini, haftada okul ve kulüp maçları olmak üzere 45 ile 60 maç oynandığını, klasman hakemlerinin yanı sıra 45 il hakemiyle başarılı sezon geçireceklerine inandığını ifade etti.

YENİ SEZONA HAZIRIZ
Özçelik, Çukurova Üniversitesi ile işbirliği yaparak yakın zamanda futbol hakem aday kursu açacaklarını, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ile uyumlu çalıştıklarını kaydetti. TFF Adana Bölge Müdürü Akif Oflaz, hakemleri kutladı. Adanalı kadın hakemler Sevgi Kaya, Gözde Üçgül ve Derya Kaplan ise yeni sezona hazır olduklarını söyledi.

ANNE BABASININ ELİNDEN ALDI
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, futbol hakemliğinin diğer hakemliklere oranla zor ve çok özveri gerektiren bir görev olduğunu belirterek, Adanalı Süper Lig hakemi Caner Ak ile gurur duyduklarını, ancak daha fazla Adanalı hakemi süper ligde görmeyi arzuladıklarını söyledi. Konuşmalardan sonra bir üst klasmana yükselen hakemlere kokart takıldı. Süper Lige yükselen hakem Caner Ak'a annesi Elif Ak ile babası Ahmet Ak plaketini verdi.

BİZE ULAŞIN