Linçten kurtuldu "Olay kaza" dedi

Linçten kurtuldu Olay kaza dedi
Adana'da 24 Haziran 2015 günü Gülbahçesi Mahallesi 13374 Sokak'ta meydana gelen olayda. kıskandığı nikahsız eşi 44 yaşındaki Saadet Yalçınkaya'yı av tüfeği ile öldürdüğü ileri sürülen 52 yaşındaki Aslan Gürbüz'ün "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapis istemi ile yargılanmasına başlandı. Tutuklu sanık, olayın kıskançlık yüzünden olmadığını kaza ile meydana geldiğini ileri sürdü. Ölen kadının yakınları ise katil zanlısının yalan söylediğini belirterek şikayetçi oldu.

"OLAY KESİNLİKLE KAZA"
Adana 8.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Aslan Gürbüz, olayın kaza olduğunu öne sürerek "Kızım, eşim ve ben salonda uyurken evin bahçesine taş atıldı. 3 gençten birinin duvara tırmandığını gördüm. Tüfekle havaya ateş açıp korkutmak istedim. Bir süre sonra bu gençlerle birlikte kalabalık bir grup bizim eve doğru geliyordu. Eşim kaçmak isterken yere düştü. Kalabalığa doğru ateş ettim. O sırada tüfeği tutmak istemiş olabilir. Karımın ölümü kesinlikle kaza" dedi.

KIZLARI TANIKLIK YAPACAK
Öldürülen kadının yakınları ise sanığın aşrı kıskanç olduğunu ve Saadet Yalçınkaya'ya şiddet uyguladığını belirterek, "Görenler, sanığın tüfekle hedef olarak ateş ettiğini ileri sürerek "Şikayetçiyiz" dediler. Sanık, oğlunun "Babam psikolojik tedavi görüyordu" sözlerinin doğru olmadığını akli dengesinin yerinde olduğunu söyledi. Mahkeme, çiftin kızları Z.G.'nin dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
BİZE ULAŞIN