Kanaat önderlerinden sağduyu çağrısı geldi

Kanaat önderlerinden sağduyu çağrısı geldi
Mersin Sağduyuya Çağrı Oluşumu'nun sözcülüğünü üstlenen Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, artan terör olayları sonrasında sağduyu çağrısı yaptı. Aşut, "Yakmak, yıkmak, kentlerde kaos havası verecek ortamlar yaratmak, öfke seli ile aklın ve vicdanın sesine kulak tıkamak bir çözüm değildir. Provokasyonlara izin vermemeliyiz. Sokaklarımızın cezalandırma yerine dönüşmesine, vatandaşlarımızın kendisini güvenlik güçlerinin yerine koymasına karşıyız" dedi.

AKLI SELİM DAVRANMA

Mersin'de milletvekilleri, belediye başkanları, avukatlar, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bir araya gelerek oluşturduğu 'Mersin Sağduyuya Çağrı Oluşumu' son günlerde artan terör olayları konusunda kentte yaşayanları aklı selim davranmaya davet etti. MTSO'da düzenlenen basın açıklamasında oluşum adına konuşan sözcü Şerafettin Aşut, Türkiye'nin barış ve refah içinde geleceğe taşınmasında herkesin görev sahibi olduğunu vurguladı.

PROVOKASYONA İZİN YOK

Yaşanan zor günlerde ortaya çıkacak kenetlenmenin teröre en güzel cevap olacağına dikkat çeken Aşut, şunları kaydetti: Yakmak, yıkmak, kentlerde kaos havası verecek ortamlar yaratmak, öfke seli ile aklın ve vicdanın sesine kulak tıkamak bir çözüm değildir.
BİZE ULAŞIN