Sözlü'den imamlara hakaret dolu sözler

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, din görevlilerine hakaret dolu sözlerle yüklendi. Sözlü'nün,"Kancık ve kalleş ruhlu olmayın" yakıştırması imamları incitti

Sözlü'den imamlara hakaret dolu sözler
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, teröre karşı düzenlenen birlik ve beraberlik yürüyüşünde din görevlilerini hedef aldı. Hakaret dolu cümlelerle din görevlilerine yüklenen Sözlü, "Size, size talimat verenlere bir kez daha sesleniyorum ve diyorum ki; milli mücadele döneminde de gevşek din adamlarını bu millet görmüştür. Onlar gibi kancık ve kalleş ruhlu olmayın" dedi. Din adamları ise Sözlü'nün bu sözlerinin maksadını aştığını belirterek, "Yakıştıramadık" dedi.

İMAMLARA YÜKLENDİ
Ellerinde Türk bayraklarıyla İnönü Parkı'ndan Uğur Mumcu Meydanı'na yürüyen kalabalık kitleye seslenen Başkan Sözlü, şehit cenaze törenlerine değinerek, "Bugün şehit cenazelerinde milletin sesi olması gereken, milletin acısını yüreğinde hissedip, onların acısından da daha büyük derdi olmayan bir anlayışın idrakı olması lazım. Ama ne yazık ki son dönemde şehit cenazelerinde görüyoruz ki; şehit cenazelerini haddinden fazla din görevlisiyle dolduruyorlar ve talimatlı sözde din adamları da şehit cenazesinin adabı noktasında cemaate ders vermeye bakıyor" diye konuştu.

"KANCIK OLMAYIN"
Din adamlarına seslenen Sözlü, "Siz namaz kıldırmanın adabına ve şehidin ruhuna saygılı olun bu yeterli. Size, size talimat verenlere bir kez daha sesleniyorum ve diyorum ki; milli mücadele döneminde de gevşek din adamlarını bu millet görmüştür. Şeyh Saidleri, Seyit Rızaları işbirlikçi İskilipli Atif Hocaları görmüştür. Onlar gibi kancık ve kalleş ruhlu olmayın. Atatürk'ün arkasında olun, milli mücadele için mücadele eden Anadolu'yu adım adım arşınlayan ve camilerde hutbe okuyan islam alimi, istiklal marşımızın sahibi Mehmet Akif'i kendinize örnek alın" dedi.
BİZE ULAŞIN