Kentkart kuyruğu Adanalıyı bıktırdı

Milyonluk bir kentte kişiselleştirilmiş kentkart hizmetinin tek bir merkezden yapılması kuyrukların uzamasına neden oluyor. Saatlerce sıra bekleyenler isyan ediyor

Kentkart kuyruğu Adanalıyı bıktırdı
Adana Büyükşehir Belediyesi'nin, kişiselleştirilmiş kenkartların 15 Eylül tarihine kadar çıkarılması gerektiği yönündeki yaptığı uyarılar, vatandaşların Yolcu Kartı İşlem Merkezi'ne akın etmesine neden oldu. Süreyi uzatan Büyükşehir, bunu kamuoyuna yeterince duyuramayınca izdihamın önüne geçemedi. Vatandaşlar 1,5 milyonluk bir şehirde kentkart hizmetinin tek bir noktada verilmesini sert bir dille eleştirerek, "Başkan Hüseyin Sözlü, halimizi görüyor musun?" diye tepki gösterdi.

06.00'DA KART KUYRUĞU

Kentkart çıkarabilmek için Yolcu Kartı İşlem Merkezi'ne akın eden vatandaşlar uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. İşlemlerini yapamayanlar ertesi gün sabahın 06:00'sında kuyruğa girdi. Çukurova Üniversitesi'nde öğrenci olan Hayrettin Güneş, "Ben İlahiyat Fakültesi'nde okuyorum. Üç gündür gelip gidiyorum. Kart alamadım. Koskoca kentte bir yerde satış bürosu olur mu? Bu kenti yönetenlerin hiç mi aklı yok? Bu nasıl bir mantık anlayamadım" dedi.

"BU EZİYETİ SONLANDIR"

Tek bir merkezde kart satılmasının mantığını anlayamayan bir başka kişi de emekli Mehmet Ali Kılıç. 67 yaşındaki emekli, "Yazık değil mi bu insanlara. Ben Çukurova'da oturuyorum. Kart almak için oradan kalkıp geldim. Oysa birçok noktada satış yapılsa kimse rezil olmaz" dedi. Abit Taşçı isimli bir başka vatandaş da, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'den konuya el atmasını isteyerek, "Sıra numarası alıyorum ama bir türlü bana gelmiyor. Çünkü çok insan var" diye dert yandı.

BİZE ULAŞIN