Amca kızını anmadı bile

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, terör örgütünü lanetledi ancak uzantısı HDP'nin Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın adını dahi anmadı

Amca kızını anmadı bile
Adana'da yerel ve ulusal gazete temsilcileri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Eşinin amcasının kızı HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ı bugüne kadar eleştiren hiçbir açıklama yapmamasına bir açıklık getiremeyen Hüseyin Sözlü, hakkında aleyhte haber yapan gazeteleri hedef tahtasına koydu, yapılan haberleri eleştirdi. Başkan Sözlü, kanlı terör örgütü PKK'yı lanetlerken, akrabası Figen Yüksekdağ ile ilgili yine tek bir söz etmedi.

HAKLI ELEŞTİRİLERE TAMAM

Küçük hesaplarla uğraşmak istemediğini, Adanalılara hizmet etmenin gayretinde olduğunu vurgulayan Hüseyin Sözlü, gazeteciliğin mayasında eleştirel bakış bulunduğunu ve zaman zaman kendisine yöneltilen, belden aşağı olmayan eleştirilere itirazı bulunmadığını açıkladı. Bazı basın organlarında eşinin amcasının kızı olan kanlı terör örgütü PKK'nın uzantısı HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ nedeniyle kendisinin PKK destekçisi gibi gösterilmeye çalışıldığını belirten Sözlü şöyle devam etti:

'BANA YÖNELİK İDDİALAR SAÇMA'
"Bana siyaseten atılamayacak yegane iftira, PKK'yı desteklediğimi söylemek olsa gerek. Çözüm sürecinde PKK'yla kol kola girenler, PKK terör örgütünü ve onların eylemlerini lanetlemeyen HDP'yi her fırsatta ağır sözlerle kınayan, bu konudaki öfkesini sürekli açığa vuran beni, onlardan yana gibi göstemeye çalışarak, kişiliğime saldırıyorlar. Benim, HDP'nin kongresine çiçek gönderdiğime dair haber yapıyorlar" Başkan Sözlü, ısrarla HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile ilgili bugüne kadar eleştiren tek bir tweet dahi atmamasını, yakınlarına iş ve ihale vermesini ise açıklayamadı.

AMCA KIZI KANDİL'DE

Bu arada PKK uzantısı HDP'nin Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile beraberindeki heyetin Kandil Dağı'na çıkarak KCK yönetimi ile son gelişmeleri değerlendirdiği belirtildi. Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Demokratik Bölgeler Partisi'nin (DBP) nin başkan ve yöneticilerinden oluşan 8 kişilik heyet, son gelişmeleri değerlendirmek üzere gittiği Kuzey Irak'ta temaslarda bulundu. Habur Sınır Kapısı'ndan Irak'a geçen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, DTK Eş Başkanı ve Hakkari Milletvekili Selma Irmak, HDK Sözcüsü ve HDP Mersin Milletvekili Ertkuğrul Kürkçü ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek'in de aralarında bulunduğu 8 kişilik heyet, Süleymaniye ve Erbil'deki temaslarını tamamladı.

KCK YÖNETİMİYLE SEÇİMİ KONUŞTULAR
Erbil'den Süleymaniye'ye geçen ve burada Celal Talabani'nin lideri olduğu Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği (IKYB) ve Goran Partisi yöneticileri ile görüşen heyetin dün Kandil Dağı'na çıkarak KCK yöneticileri ile görüştüğü belirtildi. Kandil'deki görüşmede, son gelişmeler ile 1 Kasım seçimlerinin ele alındığı ifade edildi. Heyetteki isimlerden bir bölümü dün sabaha karşı uçak ile Irak'tan Türkiye'ye döndü. Öte yandan Kandil'deki KCK Yürütme konseyi üyesi Mustafa Karasu, Avrupa'da PKK ile aynı çizgide yayın yapan Med Nuçe TV'de, tahkim edilmiş ateşkes çerçevesinde arabulucular gözetiminde bir müzakere ve demokratik çözüme hazır olduklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN