Milyonluk cihazları depoya kaldırmış

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, kurulması planlanan tüp bebek merkezi için önceki yönetimin 8 yıl önce aldığı malzemelerin kolilerde çürümeye terk edildiğini açıkladı

Milyonluk cihazları depoya kaldırmış
Mersin Üniversitesi (MEÜ) bünyesinde kurulması planlanan tüp bebek merkezi için 8 yıl önce alınan cihazların, bugüne kadar kolilerde bekletildiği ortaya çıktı. Önceki yönetimin aldığı cihazları depoda çürümeye terk edilmiş olarak bulduklarını açıklayan MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, göreve geldikten sonra 8 yıllık kutuları açtıklarını belirterek, "Yıllardır ertelenen tüp bebek merkezi için alınan ve bir daha dokunulmayan kolileri açtık, diğer cihaz ve malzeme eksiklerini giderdik. 5 hocamızı görevlendirdiğimiz merkezimizde hasta kabul aşamasındayız" dedi.

TAM 8 YIL BEKLEDİ

Hastane bünyesinde kurulan tüp bebek merkezinin çok kısa süre içinde açılacağını kaydeden Çamsarı, merkezde kullanılacak cihazlarla ilgili olarak "Önceki yönetimin fikir birliği sağlayamaması yüzünden milyonluk cihazların bir kısmı 8 yıldır depoda bekliyordu. Hepsi adeta çürümeye terk edilmiş. O kutuları açıp diğer cihaz ve malzeme eksikliklerini giderdik. Artık hasta kabulüne hazır sayılırız. Tıp fakültesi hastanesinde yeni birimler açtık. Mersin'in 29 yıllık romatolog eksiğini giderdik" diye konuştu.

DOSYA KAYBOLMUŞTU

Prof. Dr. Çamsarı, göreve geldiği günden bu yana MEÜ'de yaşanan gelişmeleri ve yaptığı çalışmaları SABAH Güney'e değerlendirdi. Önceki yönetimin Diş Hekimliği Fakültesi için hazırladığı dosyayı Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) 2015'in ortalarında gönderdiğini belirten Çamsarı, "Dosya YÖK Genel Kurulu'ndan geçti. Göreve gelip sorduğumda 'Dosyanın nerede olduğunu bilmiyoruz, bekliyoruz' dediler. Bir süre sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nda rastladığımız dosyanın takibini yaptık ve 3 bakanlığın onayını aldık. Bu işlem tam bir buçuk yıl sürdü" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU