40 kiloluk lahanalar üreticisini sevindirdi

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yetiştirilen ve sebze halinde tanesi 10 ile 15 lira arasında satılan dev lahanalar üreticisinin yüzünü güldürüyor

40 kiloluk lahanalar üreticisini sevindirdi
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde sebze halinde 10 ile 15 lira arasında satılan dev lahanalar üreticinin yüzünü güldürdü. Elbistan ovasında yetiştirilen, büyüklüğüyle dikkat çeken ve ağırlığı 40 kilograma kadar ulaşan Elbistan lahanasının bölgedeki hasadına başlandı. Karaelbistan Mahallesi'nde 35 yıldır lahana yetiştiriciliği yapan Mehmet Dağlıoğlu (64), ilçede lahana yetiştiriciliğinin geçen yıllara oranla artış gösterdiğini ifade ederek, verimin yüksek olduğunu kaydetti.

ÖZEL İLGİ VAR
Türkiye'nin en büyük lahanasının Elbistan Ovası'nda yetiştirildiğini anlatan Dağlıoğlu, üretilen lahananın hediyelik olarak bölge illere gönderildiğini vurguladı. Hasadın başladığını ve fiyatın tane olarak 10 ila 15 lira arasında değiştiğini belirten Dağlıoğlu, "Lahanaların ağırlığı 30-40 kilo arasında değişiyor. Kış mevsiminde 30 TL'ye kadar alıcı buluyor. Turşu ve sarma yemeği yapmak isteyenler lezzetli olduğu için özel ilgi gösteriyor. Verim ve gelirinden memnunuz" dedi.
BİZE ULAŞIN