Kahramanmaraş şehitlerine vefa

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı karar üzerine şehitlerin isimleri meydan ve parklarda yaşat

Kahramanmaraş şehitlerine vefa
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce yapılacak meydan ve parklara, terör örgütü saldırılarında şehit düşen güvenlik görevlilerinin isimlerinin verilmesi kararlaştırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Şehit kardeşlerimizin anısını, sonsuza kadar dalgalanacak olan, rengini şehitlerimizin kanından alan ay-yıldızlı al bayrağımızın himayesinde ve yüreğimizde ilelebet yaşatacağız. Bunun için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz" dedi.

TARİHE MAL OLAN DİRENİŞ

Büyükşehir Belediyesi Meclisi Salonu'nda yapılan eylül ayı meclis toplantısında, Afşin ilçesinde yeni düzenlenen meydana "Şehit Er Ömer Erüstün", Andırın'da yapılan parka "Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Bıçakçı" ve Önsen Mahallesi'nde yapılacak olan parka ise "Şehit Jandarma Çavuş Ökkeş Korkmaz" isminin verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş'ın 95 yıl önce 7'den 70'e birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyarak, tarihte örneği görülmeyen bir direniş destanıyla, bayrağına ve namusuna uzanan kirli ellere karşı büyük bir kahramanlık sergileyerek vatanı, bayrağı ve istiklali için birçok evladını şehit verdiğini söyledi.

SONSUZA KADAR YAŞATILACAK
İstiklali, İstiklal Savaşı'nda ve bugün, gözünü kırpmadan şahadete koşan gencecik vatan evlatlarına borçlu olduklarını vurgulayan Başkan Erkoç, şöyle konuştu: Bu ülke, düşman kurşunuyla şehit olan gencecik bedenlerin üzerinde yükseldi.

BİZE ULAŞIN