Kaldırımın üstü bitti altını da işgal ettiler

Rant için her yolun mübah olduğu ülkemizde, duyanları şaşkına çevirecek bir yönteme başvuruldu. CHP'li müteahhidin, kaldırımın altını işyerine dahil ederek kaldırım işgali yaptığı öne sürüldü

Kaldırımın üstü bitti altını da işgal ettiler
Adana'da Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren Dilan Türkü Evi'nin kaldırım işgaline neden olduğu öne sürüldü. Yalnız bu kez kaldırım işgali üstünde değil, altında gerçekleştirildi. İddiaya göre, CHP'li müteahhit Abdurrahman Özdemir, Adnan Kahveci Apartmanı'nın önündeki işyerinin bodrum katını inşa ederken kendine ait sınırları aşarak kaldırımın altını da işyerine dahil etti. Dönemin Çukurova Belediye Başkanı CHP'li Yıldıray Arıkan'ın da bu işgali sona erdirmek yerine kaldırım çalışması yaparak kanunsuzluğa yardımcı olduğu iddialar arasında.

KİMSENİN AKLINA GELMEZ

CHP'li müteahhit Abdurrahman Özdemir tarafından gerçekleştirildiği ileri sürülen kaldırım işgali, insanların haksız kazanç elde etmek için akla hayale sığmayacak yöntemlere başvurduğunu kanıtlayacak cinsten. Kaldırım işgali denildiğine insanların aklına, hemen işportacı tezgahları, işyerlerinin önüne konulan masa ve sandalyeler gelirken, CHP'li müteahhit Abdurrahman Özdemir, bu alanda çığır açacak nitelikte bir yola başvurdu ve kaldırımın üstünü değil altını işgal etti.

48 METREKARELİK İŞGAL

Müteaahhitliğini yaptığı apartmanın önüne kubbe şeklinde ticari alan inşa eden Özdemir, iddialara göre, inşaat alanı sınırlarını aştı ve kaldırımın altına 4 metre girdi. 12 metrelik uzunluğundaki işgali gizlemek için duvar ördü. İskan ruhsatı aldıktan sonra bu duvar yıkılarak işyerine dahil edildi. Bununla yetinmeyen Özdemir, yaptığı apartmanın garaj kısmını da bodrum katına dahil etti. Projede bodrum katlı tek bir işyeri olmasına rağmen bodrum katını ayırarak 2 ayrı işyerine çevirdi ve kiraya verdi.

GÖZLER BAŞKAN ÇETİN'DE
Özdemir, bu işyerlerinin satışını kızına yaparken, dönemin CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan'dan yardım istedi. Kaldırımın işgal edilen bölgesindeki hafriyatı ortadan kaldırıp beton dökmek istedi. Bu işgale son vermesi gereken Çukurova ise, müdahale etmek yerine kaldırım çalışması adı altında Özdemir'e yardım etti. Şimdi gözler mevcut Belediye Başkanı Soner Çetin'e çevrildi. Başkan Çetin'in, geçmişte yapılan hukuksuzluğa dur deyip demeyeceği beklen

BİZE ULAŞIN