Periler sahada

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Adana Akdeniz Demirspor kadın futbol takımı yeni transferleri ile birlikte sahaya çıkarak maratonun startını verdi

Periler sahada
Türkiye Kadınlar Futbol 3. Ligi'nde mücadele eden Adana Akdeniz Demirspor, yeni sezona şampiyonluk parolasıyla 'merhaba' dedi. Gençlik Stadı'nda sahaya çıkan yeşil sahanın perileri, taraftarıyla buluşurken, kulüp başkanı Hamdi Karanfil, 2011 yılında kurulan kulüplerinin kısa sürede büyük yol kat ettiğini belirterek, kadrolarında 190 lisanlı sporcunun bulunduğunu söyledi. Törene ASKF Başkanı Ali Gülleri, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Akif Oflaz ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Futbolun daha geniş kitlelere ulaştırılması, gerek tribünde, gerekse sahadaki cinsiyet ayrımının azaltılması ve spordaki şiddetin ortadan kaldırılmasında kadın futbolunun önemli bir rol üstlendiğini söyleyen Başkan Karanfil, "Bu anlayışla yola çıktık" dedi.

YENİ DİREKTÖR
Futbol Federasyonu Adana Bölge Müdürü Akif Oflaz
, kadın futbolunun iyi yerlere geldiğini, federasyonun da önemli katkılarının bulunduğunu belirterek, olanaklar içinde karşılaşmaları izlemeye geleceklerinin sözünü verdiler. Kulübün kurucusu ve yöneticisi Tevfik Işık ise, bundan böyle takımın teknik direktörlüğünü Ayla İzitaş'ın yapacağını açıkladı.
BİZE ULAŞIN