Emekliler için dinlenme evleri

Emekliler için dinlenme evleri
  1. Haberler
  2. Güney
Pazar 21.09.2015 ABONE OL
Adana'da Çukurova Belediyesi tarafından yaptırılan Emekli Dinlenme Evleri kadın ve erkek emeklilerin bir arada olacağı bir anlayışla hizmete sokuldu. Çay, kahve gibi içeceklerin ücretsiz, günlük gazete ve dergiler ile kitapların bulunduğu emekli evleri için Başkan Soner Çetin, "Sadece erkekler için değil, kadın-erkek birlikte sohbet edilip satranç ve tavla oynanabilen bir sosyal tesis yaptık" dedi.

"SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ"
Mahfesığmaz, Huzurevleri ve Belediye Evleri mahallelerinde hizmet verecek olan Emekli Dinlenme Evleri'nin açılışına meclis üyeleri ve muhtarların yanı sıra emekli vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Verdiği bir sözü daha tutmanın mutluluğu içinde olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Soner Çetin, "Özellikle dar gelirli emeklilerimizi düşünerek emekli dinlenme evleri yapacağımızı vaat etmiştik. Bugün bir sözü daha tutmuş oluyoruz. Üç emekli evini birden açmanın kıvancı içindeyim" diye konuştu.

AYRI GAYRI YOK

Emekli Dinlenme Evleri'nin sabah 08.30'da açılıp akşam 19.00 gibi kapanacağını, çay ve kahve gibi içeceklerin ücretsiz olacağını, ayrıca günlük ulusal ve yerel gazeteler ile dergilerin bulunacağını belirten Çetin, kadınlara seslenerek şöyle dedi: Özellikle emekli kadınlarımızın bu tesislere sahip çıkmasını istiyoruz. Buralar sadece erkeklerin geleceği tipik kahvehanelere benzemeyecek. Ayrı gayrı yok, kadın ve erkek emeklilerimiz el ele kol kola gireceği arkadaşça bir ortamı oluşturmak en büyük dileğim.

BUGÜN NELER OLDU