Birliğin bozulmasına izin verilmeyecek

Türkiye'nin birlik, bütünlük ve kardeşliğini bozmak isteyen güçlerin her zaman var olacağını belirten Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Türk milletinin birliğin bozulmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğini söyledi

Birliğin bozulmasına izin verilmeyecek
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "Türkiye'nin birlik, bütünlük ve kardeşliğini bozmak isteyen güçler her zaman var olacaktır ama güvenlik güçlerimizin kararlı mücadelesi ve milletimizin kararlı duruşu, birliğimizin bozulmasına asla izin vermeyecektir. Anadolu'ya hapsedilerek yok edilmek istenen milletimizin, Çanakkale ve İstiklal Savaşı ruhu, imkansızlıklar içerisinde nelerin başarılabileceğini açıkça göstermiştir" dedi.

KAHRAMANLARIN SAYESİNDE
Şehit ve gazi aileleri, Mersin Valiliği'nce düzenlenen yemekte bir araya geldi. Suphi Öner Öğretmenevi'ndeki organizasyonda konuşan Vali Çakacak, ay-yıldızlı bayrağın gazi ve şehitlerin sayesinde dalgalandığına dikkat çekti. Çakacak, "Cennet vatanda huzur, birlik ile kardeşlik içerisinde yaşamak ve bize emanet edilen bayrağımızı daha yukarı çıkarmak görevimizdir" ifadesini kullandı.

İMKANSIZLIK İÇİNDE
Türklerin hiçbir zaman esaret altında yaşamadığının altını çizen Çakacak, "Osmanlı İmparatorluğu 3 kıtada hüküm sürmüş, gittiği her yere insanlık ve adalet götürmüştür. Ama zayıfladığı zaman Anadolu'ya hapsolmuşuz. Hatta Anadolu bize çok görülmüş. Yok edilmek istenen milletimizin Çanakkale ve İstiklal Savaşı ruhu, imkansızlıklar içerisinde nelerin başarılabileceğini açıkça göstermiştir" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN