Eve baskın cinayetine haksız tahrik indirimi

Adana'da evlerine baskına geldiğini ileri sürdüğü ablasının eski erkek arkadaşı Ç.Yunus Eşlik'i öldürdüğü ileri sürülen Özgür Yağız 12 yıl 6 ay hapse mahkum oldu

Eve baskın cinayetine haksız tahrik indirimi
  1. Haberler
  2. Güney
Pazartesi 22.09.2015 ABONE OL
Adana'da baskına geldiğini ileri sürdüğü ablasının eski erkek arkadaşı Ç.Yunus Eşlik'i (28) tüfekle öldüren Ö.Mehmet Yağız (21) müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, haksız tahrik ve iyi halden dolayı cezayı 12 yıl 6 aya düşürdü. Suçu üstlenen baba Mustafa Yağız (54) ile ölen gencin kardeşleri Ethem ve Mehmet Eşlik ise "Konut dokunulmazlığını ihlal" suçlarından beraat etti. Ç.Yunus Eşlik, özel bir bankada çalışan Ö.Y. ile arkadaşlık yapmaya başladı. 2013 yılında çift arasında problemler yaşandı. Ö.Y. bir kafede tartıştığı Ç. Yunus Eşlik'in kendisini darp edip, kulağındaki küpeyi gasp etmeye çalıştığını ileri sürerek şikayetçi oldu. "Yağma" suçundan yargılanan Ç.Yunus Eşlik'in davası şikayetten vazgeçilmesi üzerine düşürüldü.

"OĞLUM VURDU"
Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan baba, cinayeti oğlunun işlediğini itiraf edince tahliye oldu. Baba Yağız, ölen gencin kızını rahatsız ettiğini ve onunla birlikte olmak istediğini ileri sürerek, "Olay günü kardeşleri ile evimize gelince saldıracaklarını zannedip oğlum ateş etti" dedi. Katil zanlısı Ö. Mehmet Yağız, "Öldürmeye kastım yoktu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU