Girişimci sayısı zenginlik demek

2015 Yılı Girişimcilik Kursu açılışına katılan Hatay Valisi Ercan Topaca, "Ülkenin en önemli zenginlik kaynağı bize göre müteşebbis insan kapasitesidir" dedi

Girişimci sayısı zenginlik demek
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), İŞKUR Hatay İl Müdürlüğü, KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015 Yılı Girişimcilik Kursu düzenlenen törenle başladı. Anemon Otel'de düzenlenen törene Hatay Valisi Ercan Topaca, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, işadamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

DOĞRU ORANTILI

Törende konuşan Vali Topaca, düzenlenen seminerin, girişimcilerin ve ülkemizin refahına katkıda bulunması, devletimiz ve milletimiz için kazanca dönüşmesi temennisinde bulunarak, "Bir ülkenin en önemli zenginlik kaynağı bize göre müteşebbis insan kapasitesidir. Ülkelerin gelişme hızları barındırdığı girişimci kapasitesiyle doğru orantılıdır. Yakın tarihte gördüğümüz gibi krizlere, savaşlara uğramış ülkeler bile başarılı girişimcileri sayesinde kısa zamanda toparlanmış ve dünya ekonomisine yeniden entegre olmuşlardır" dedi.

SON DERECE ÖNEMLİ
Çalışma ve İş Kurumu Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık da "Yeni istihdam alanlarının oluşturularak bu sayede işsizliğin azaltılması da bu bağlamda ülkemizin kalkınması açısından son derece önemlidir" dedi. Ülke ekonomisine, bölgesel kalkınma ve istihdama önemli katkılar sağlayan girişimcilerin desteklenmesi amacıyla düzenlenen seminerin açılış töreninde Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Eskiocak, KOSGEB Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu, İşadamı Ali Kibar, Doç. Dr. Hüseyin Altay ve başarılı girişimciler birer konuşma gerçekleştirdi.

BİZE ULAŞIN