Korkmaz dönemi

Mersin İdmanyurdu aradığı teknik adamı buldu. Genç teknik direktör Bülent Korkmaz Mersin'e gelerek 1+1 yıllık sözleşme imzaladı

Korkmaz dönemi
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu yönetimi Mesut Bakkal'dan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Bülent Korkmaz'ı getirdi. Kendisini Akdeniz temsilcisine bağlayan 1+1'lik sözleşmeyi imzalayan teknik adam Korkmaz, teslim olmayan ve sonuna kadar mücadele eden bir takım oluşturulacağını söyledi.

'TERSİNE ÇEVİRECEĞİZ'
Önceki gün akşam saatlerinde Mersin'e gelen Bülent Korkmaz için Hilton Oteli'nde imza töreni düzenlendi. Hayli keyifli olduğu gözlenen Korkmaz, Mersin İdmanyurdu'nun son dönemlerde aldığı kötü sonuçları tersine çevirerek, takımı iyi yerlere getirmek istediklerinin altını çizdi. Bunun için çok çalışılması gerektiğini vurgulayan Korkmaz, "Mersin halkını utandırmamaya çalışacağım" dedi.

HEDEF KONYASPOR

Takımının önünde Torku Konyaspor maçı olduğunu ve öncelikle bu müsabakaya odaklanacaklarını kaydeden Korkmaz, "Takımın bütün konsantrasyonu ve bütün kazanma arzusu, Konya maçında olacak. Zor süreçten çıkabilmek için gayret göstereceğiz. Takımın fiziksel olarak problemi yok ancak oyuncularda zihinsel bir yıpranma olduğunu düşünüyorum. Oyuncularımızın güvenini yeniden getirmemiz gerektiğini düşünüyorum" dedi.

BÜLENT KORKMAZ: KALİTELİ BİR TAKIMIZ
Mersin İdmanyurdu'nun zor bir süreçten geçtiğini ve en önemli hedefin bu zor süreçten çıkabilmek olduğuna dikkat çeken genç teknik direktör, "Eğer bunu yapabiliyorsanız önemli işler yapmış oluyorsunuz. Yerlisiyle, yabancısıyla, kaliteli, genç, tecrübeli, iyi bir takımımız var. Futbolcularımıza takım oyununu oynatmaya çalışacağız" diye konuştu.

DESTEK VERECEĞİZ
Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı ise "Bundan sonra Bülent hocamızla yolumuza devam edeceğiz. Kendisine inanıyor ve güveniyoruz. Bülent Korkmaz, hepimizin bildiği bir hoca. Kaliteli, işini iyi yapan, hırslı, azimli, kararlı, genç ve hedefi olan bir insan" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN