Sözlü titre ve kendine gel

Geçtiğimiz günlerde İslam alimlerine ve din adamlarına hakaret içeren sözler sarf eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin sözlü hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Sözlü titre ve kendine gel
Memur-Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer, toplumun çeşitli kesimlerinin büyük değer verdiği İslam alimleri İskilipli Atıf Hova, Şeyh Said ve Seyit Rıza ile şehit cenaze namazını kıldıran imamlarla din görevlilerine hakaretler yağdıran Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek, insanları aşağılamak" suçlarından Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dilekçesini veren Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, "Din görevlilerimize dil uzatacak kadar haddini aşan Hüseyin Sözlü titre ve kendine gel" dedi.

BU MİLLET AFFETMEZ

Adliye önünde üyelerle sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Mehmet Sezer, "Dilinin ayarı olmayan Başkan Hüseyin Sözlü bilmelidir ki, bu millet değerlerine saldıranları affetmez. Bu ülkede Şeyh Said ve İskilipli Atıf Hoca'yı Mehmet Akif'ten ayırmayan bir millet yaşıyor. Bu ülkede Seyit Rıza'ya muhabbet duyan ve kendilerini alevi olarak nitelendiren duyarlı bir toplum yaşıyor. Birlik ve beraberliği öne çıkaran terörü lanetleme etkinliğinde toplumun hassas değerlerine küfür etmek Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'na yakışmadı" diye konuştu.

DERHAL ÖZÜR DİLEMELİ

Başkan Sözlü'nün bölücü ve ayırımcı konuşmasının millet arasına nifak soktuğunu vurgulayan Başkan Sezer, "Milletin özündeki manevi kudreti, mücadele azmini, birlikte yaşama sevincini yeniden yaşamak ve yaşatmak için büyük gayret gösteren din görevlilerimize dil uzatacak kadar haddini aşan Sözlü, titre ve kendine gel. Bu günlerde yanan ateşe odun olan bu sözlerinizin ne yeri ne zamanıdır. Önemli bir koltuğu işgal eden bu zatın çirkin sözlerini kınıyoruz. Derhal bu milletten özür dilemesini bekliyoruz. Yaptığımız suç duyurusu ile yasalar önünde hesap soracağız" şeklinde konuştu.

ADANALILAR ADINA KINADI

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü'nün, Şeyh Said, Seyit Rıza ve İskilipli Atıf Hoca'yla ilgili sözlerine sert tepki göstererek, "Bugüne kadar, bu milletin manevi değerlerini simgeleyen isimlerle ilgili ağza alınmayacak hakaretleri yağdıran kişinin çıkıp özür dilemesini bekledik. Ancak bunu yapma erdemliliğini göstermedi. Seyit Rıza ile Alevi kardeşlerimizi, Şeyh Said'le Kürt kardeşlerimizi ve İskilipli Atıf Hoca ile sünni kardeşlerimizi ayrıştırma çabası beyhudedir. Bu insanların oyunu alarak bu şehri yöneteceğini söyleyen şahıs maalesef hizmet etmek yerine, her zamanki gibi boyunu aşan işlere yeltenmiştir. İslam alimlerine yaptığı hakaretten dolayı malum şahsı Adanalı hemşerilerim adına kınıyorum" dedi.

SÖZLER İFTİRA NİTELİĞİNDE
"Adana Büyükşehir Belediye Başkan'ının, Şeyh Said, Seyit Rıza ve İskilipli Atıf Hoca ile ilgili küfürlü sözleri çarpık zihniyetinin yansıması, sapla samanı birbirine karıştırması değil de nedir?" diyen Başkan Yeni, şöyle konuştu: Atıf Hoca'nın torunlarından olan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Ahmet Hattab İmal'ın 'Ben bir hainin torunu değilim' demesi, aynı zamanda MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın da İskilipli Atıf Hoca'yla ilgili hakaret dolu açıklamalara tepki göstermesi Hüseyin Sözlü'nün ifadelerinin çirkinliğini ortaya koymaya yetmiştir. Şeyh Said, Seyit Rıza ve İskilipli Atıf Hoca hakkındaki sözler iftira niteliğinde ve son derece çirkindir."

BİZE ULAŞIN