Hedef vatandaşları PKK'dan kurtarmak

AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, Güneydoğu'da yapılan operasyonların gerekçesini anlattı, "Kürt vatandaşlarımızı PKK kıskacından korumak için" dedi

Hedef vatandaşları PKK'dan kurtarmak
AK Parti Adana Milletvekili Talip Küçükcan, Güneydoğu Analodu Bölgesi'nde yasadışı kanlı törer örgütü PKK'ya yönelik askeri operasyonların neden yapıldığına dikkat çekerek, "Operasyonlar Kürt vatandaşlarımıza karşı yapılan operasyonlar değil. Tam tersine bölgedeki Kürt vatandaşlarımızı terör örgütü PKK ve uzantılarının kıskacından kurtarmaya yönelik operasyonlar" dedi.

ELİNDEN GELENİ YAPACAK

SABAH Adana Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaret ederek gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmede bulunan Talip Küçükcan, Kürt yurttaşlara seslenerek, "1 Kasım seçimlerine giderken Kürt vatandaşlarımızın şu meseleyi çok iyi düşünmesi lazım: Biz burada huzur ve istikrar mı istiyoruz yoksa PKK'nın şiddetini baskısını sürdürmek mi istiyoruz, ona mahkum muyuz?. Güneydoğu buna mahkum değil. O nedenle AK Parti hükümeti, bir taraftan kardeşlik projesini yürütecek, diğer taraftan Türkiye'de kamu düzenini bozacak, ülkenin yükselmesini, istikrarını bozacak her türlü terör ve şiddet belasından kurtulmak için elinden geleni yapacak" diye konuştu. AK Parti'nin son zamanlarda devletleşmekle suçlandığını belirten AK Parti Milletvekili Talip Küçükcan, şöyle konuştu: "Oysa AK Parti kimlikleri inkar eden, baskıcı olan, Türkiye'deki sorunları sadece güvenlikçi bakış açısıyla çözmeye çalışan bir parti değil. Bunu tamamen dönüştürdü. Şu anda yaptığı şey, Türkiye'de siyasi temsil alanını açmak oldu. Siyasal temsil şu anda Türkiye'de kendisini dışarıda hisseden, temsil edilmediğini düşünen tüm gruplara açık. Buna Türkiye'nin Kürt vatandaşları da dahil. Şu anda HDP 80 milletvekiliyle temsil ediliyor. Ancak Türkiye'nin bu kronik problemlerinin çözümünde ne yazık ki siyaseti kullanmak yerine sırtını dağa dayamış durumda. Çözümü dağda arıyor."

BİZE ULAŞIN