'Kardeşim kanın yerde kalmadı'

Kahramanmaraş, şehidini son yolculuğuna uğurladı. Kardeşinin fotoğrafını öpen polis Mustafa Unkun, "Sen rahat uyu kardeşim kanın yerde kalmadı" dedi

'Kardeşim kanın yerde kalmadı'
Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 12 Eylül'de terör örgütü PKK'nın rögar içine yerleştirilmiş düzeneği patlatması sonucu ağır yaralanan ve Ankara'da tedavi gördüğü GATA'da şehit olan özel harekat polis memuru Ahmet Unkun memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi. Ulu Cami bahçesindeki törende şehit kardeşinin tabutuna sarılıp fotoğrafını öpen polis memuru Mustafa Unkun, "Sen rahat uyu kardeşim kanın yerde kalmadı. Şehitlerin kanı yerde kalmadı, kalmayacak" dedi.

AĞITLAR YÜKSELDİ

Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) morgundan askeri uçakla Kahramanmaraş'a getirilen şehidin cenaze töreninde ağıtlar yükseldi. Şehidin babası Adem ve annesi Cemile Unkun, 23 yaşında şehit olan polis memurunun tabutunun başında gözyaşı döktü. Kadın polisler ve sağlık görevlilerinin teskin ettiği acılı anne, "Oğlum beni cennette bekle, ananın hakkı sana helal olsun" diye ağıt yaktı. Baba Adem Unkun ise sürekli olarak oğlunun fotoğrafını öptü.

SİLAH ARKADAŞLARI UĞURLADI
Şehit polis memuru Ahmet Unkun'un dedesi 79 yaşındaki Halil Unkun, fotoğrafını öptüğü torunuyla "Keşke senin yerine ben ölseydim be Ahmet. Bu ülkenin bu vatanın senin gibi yiğitlere ihtiyacı var. Mekanın cennet olsun yavrum" diyerek vedalaştı. Şehidin naaşı, Ulu Cami'deki cenaze namazının ardından görev yaptığı yerdeki silah arkadaşlarının omuzlarında taşındı.

BİZE ULAŞIN