Elvan müjdeyi verdi: Havaalanı yapılacak

Eski Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı AK Parti Antalya Milletvekili ve Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Çukurova Bölgesel Havaalanı inşaatı için yeni ihaleye çıkılacağını söyledi

Elvan müjdeyi verdi: Havaalanı yapılacak
  1. Haberler
  2. Güney
Cumartesi 27.09.2015 ABONE OL
Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik eski Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'e gelerek seçmenleriyle kucaklaştı, tüm ilçeleri gezip bayramlaştı. Eşi Zeliha Elvan ile birlikte dün saat 10.00 sıralarında Adana Havaalanı'na inen eski Bakan Lütfi Elvan'ı Mersin'den gelen partili grubu karşıladı. 1 Kasım seçimlerinde Mersin'den AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Lütfi Elvan, Çukurova Bölgesel Havaalanı inşaatı için 20 Ekim'den önce ihaleye çıkılacağını müjdeledi.

ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ
Adana Havaalanı'nda gazetecilere açıklama yapan eski bakan Lütfi Elvan, bakanlık yaptığı dönemde en önemli gündem maddelerinden biri olan Çukurova Bölgesel Havaalanı konusunda bilgi verdi. Elvan, Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Yenice Mahallesi yakınlarındaki havaalanının yapım işini alan firmanın yaşadığı sıkıntılar yüzünden çalışmaların durduğunu ve ihalenin tek taraflı olarak fesh edildiğini kaydetti.Elvan, "İnşallah 20 Ekim'e kadar ihaleye çıkacağız" dedi.

BAYRAMDA BİLE ÇALIŞILIYOR

AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, ihale için tüm hazırlıkların yapıldığını, bayram tatili olmasına karşın ekip arkadaşlarının var gücüyle çalıştığını vurgulayarak, "Yeni ihaleye çıkacağız ve en kısa sürede Mersin'imizi, Adana'mızı, tüm Akdeniz ile Çukurova'mızı bölgesel havaalanımıza kavuşturacağız. Havaalanı inşaatının bitmesiyle birlikte bölgenin ekonomik çehresi yüzde 100 oranında değişime uğrayacak. Tüm sektörler canlanacak" diye konuştu.

MARKA ŞEHİR OLACAK

Elvan yaptığı açıklamada, Mersin'in önemine de dikkat çekti. Lütfe Elvan, "Mersin ülkemizin en önemli lojistik merkezlerinden birisi olabilecek, aynı zamanda, tarımıyla, turizmiyle, sanayisiyle, deniziyle, ulaştırmasıyla, hangi alandan bakarsanız bakın inanılmaz bir potansiyele sahip. İnşallah Mersin'imizi 1 Kasım seçimleriyle birlikte ayağa kaldıracağız, şahlandıracağız. Türkiye'nin örnek marka şehirlerinden, dünyanın örnek marka şehirlerinden biri haline getireceğiz. 1 kasım seçimlerinde istikrarı, barışı, hoşgörüyü isteyen vatandaşlarımız partimizi tek başına iktidara taşıyacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU