Hatay'ın gücü hoşgörüsüdür

Hatay protokolü halkla buluştu, neşe içinde bayramlaştı. Vali Ercan Topaca, kentteki hoşgörü ve barış havasının tüm dünyanın arzu ettiği bir tablo oluşturduğunu söyledi

Hatay'ın gücü hoşgörüsüdür
Kurban Bayramı'nda tüm semavi dinlerin temsilcilerinin katıldığı törende halkla bayramlaşan Hatay Valisi Ercan Topaca, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Hoşgörünün nasıl olduğunu dünyaya birlikte gösterdiklerini belirten Topaca, "Çünkü bu kent bununla güçlüdür. Hatay'ın gücü hoşgörüsüdür, sevgisidir. Birlikte yaşama kültürüdür. Bunu hep birlikte devam ettireceğiz. Yaşayacağız, yaşatacağız ve anlatacağız" dedi.

ALLAH'TAN RAHMET DİLEDİ

Antakya Atatürk Parkı'nda düzenlenen halk bayramlaşması renkli görüntülere sahne oldu. Kent protokolünün katıldığı törende konuşan Vali Ercan Topaca, Kurban Bayramı'nın hayırlara vesile olmasını diledi. Şehitleri rahmetle anan Topaca, Hac görevi ifası sırasında hayatını kaybeden hacılara Allah'tan rahmet diledi. Bayramların en önemli değerlerimizden biri olduğunu belirten Hatay Valisi Topaca, sözlerini şöyle sürdürdü:

SURİYE BUNU YAPABİLSE

Kurban Bayramı, yakınlaşmak, sevmek, saymak, barışmak, kucaklaşmak, aradaki hendekleri kapatmak, birbirimizi daha çok sevmektir. Bizde bugün bir aradayız. Hep birlikte kucaklaşmanın keyfini yaşıyoruz. Komşumuz Suriye'de yaşayanlara bakınca orada sevgi ve hoşgörünün olmadığını görüyoruz. Onlar bizim sergilediğimiz tabloyu yaşayabilseler, birbirlerine hoşgörü ile bakabilseler tüm bu savaşlar ortadan kalkar"

KARAKOLDA BAYRAMLAŞMA
Hatay Valisi Ercan Topaca, Cilvegözü Piyade Hudut Karakolu'nda vatani görevini yapmakta olan Mehmetçiklerle de bir araya geldi. Askerlerle sohbet eden Topaca, "Ülkemizin güvenliği, devletimizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birliğini koruma noktasında güvenlik birimlerimize çok büyük sorumluluklar düşüyor" dedi. Topaca, tüm askerlerin sağlık ve huzur içerisinde görevlerini tamamlayarak ailelerine kavuşmaları temennisinde bulundu.

BİZE ULAŞIN