Kardeşlerin hedefi

Gaziantep'te Zehra ve Elif Döşüçukur, 2020 Olimpiyatları'nda altın madalya alarak Türk bayrağını dalgalandırmak istiyor

Kardeşlerin hedefi
Türkiye ve Avrupa şampiyonalarında derecelere imza atan milli tekvandocu Zehra (18) ve Elif Döşüçukur (15) kardeşler, 2020 Olimpiyatları'nda Türk bayrağını dalgalandırmayı hedefliyor. Çalışmalarını babaları ve aynı zamanda antrenörleri olan eski milli sporculardan Veysel Döşüçukur yönetiminde Kamil Ocak Spor Salonu'nda sürdüren Döşüçukur kardeşler, 1-5 Ekim'de Marmaris'te düzenlenecek Ümitler Türkiye Şampiyonasına hazırlanıyorlar.

İSTEMEYEREK BAŞLADIM
Turnuvada
49 kiloda mücadele edecek kardeşlerin her ikisinin hedefi, Türkiye şampiyonu olmak. Kasım'da yapılacak Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda da kürsüye çıkmak isteyen kardeşlerin en büyük amacı ise 2020 Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil etmek. Geçen yıl dünya şampiyonluğunu "kıl payı" kaçıran ve genç yaşına rağmen 4 kez Türkiye Şampiyonu olan Zehra Döşüçukur, istemeyerek başladığı tekvandoyu şimdi severek yaptığını söyledi. Elif Döşüçukur ise babasının teşvikiyle başladığı tekvandoda bu yıl Türkiye Şampiyonu olduğunu belirtti. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta haziran ayı sonunda düzenlenen Avrupa Tekvando Poomse Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi olduğunu anımsatan Elif, "Ablam ve ben 2020 olimpiyatlarına katılarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum" dedi. Tekvando İl Temsilcisi de olan antrenör baba Veysel Döşüçukur ise ke

MİLLİ TAKIMA GİRME HAYALİ

Çanakkale'deki bir turnuvaya katılan arkadaşının yenilmesinin 'gururuna dokunduğunu' anlatan Zehra, "Bu olay sonrasında tekvandoda başarılı olmak için hemen çalışmalara başladım. İki yıl sonra da Türkiye Şampiyonu oldum ve sonrasında daha güzel sonuçlar aldım" dedi. Milli sporculuğa 2012'de adım attığını ve bu tarihten sonra her yıl milli takıma seçildiğini kaydeden Döşüçukur, "Allah nasip ederse bu yıl da milli takıma gireceğim" dedi.

BİZE ULAŞIN