Sevgiyle lösemiyi yendi

Adana'da 3 yaşında lösemi olan ve polisten başka kimsenin elinden yemek yemeyen Yağız Yıldız, sağlığına kavuştu. Yağız, 5'inci yaşını neşeyle kutladı

Sevgiyle lösemiyi yendi
Adana'da 3 yaşında lösemiye yakalandıktan sonra sadece polisin elinden yemek yiyen ve ilaçlarını içen Yağız Yıldız, 2 yıllık mücadelenin ardından hastalığını yenerek 5'inci yaşını kutladı. Yağız'ın babası Sait Yıldız, çocukları lösemiye yakalanan ailelere de tavsiyelerde bulunarak "Lösemi hastalığına yakalanan aileler öncelikle umutsuzluğa kapılmasınlar" dedi.

ATEŞLENİNCE ANLAŞILDI

Adanalı Yağız Yıldız 15 Haziran 2013 günü yüksek ateş şikayetiyle babası Sait Yıldız (38) tarafından hastaneye götürüldü. Ancak doktor enfeksiyon kaptığını belirterek, ilaç yazıp gönderdi. Aradan 15 gün geçtikten sonra Yağız yine yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Burada kan örneği alındı ve değerlerinin düşük olduğu görüldü. Çukurova Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan tetkikler sonucu Yağız'ın lösemi yani kan kanseri hastası olduğu belirlendi.

2 POLİS HER GÜN GELDİ

Tedavisi başlayan Yağız yemek ve ilaç konusunda ailesine sıkıntı çıkarınca baba Yıldız çare ararken, haberlerde ABD'de lösemi hastası bir çocuğa San Fransisco polisinin destek verdiğini öğrendi. Yıldız, oğlunun da "Arka Sokaklar" dizisini çok sevdiğini hatırlayarak Adana Valiliği'ne başvurdu. Dönemin Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un talimatıyla polis memurları Mehmet Akkaş (48) ve Caner Sağlam'ı (40) görevlendirdi. Polisler 2 yıl boyunca her öğün eve gelerek Yağız'a yemek yedirip ilaçlarını içirdi. Arka Sokaklar'ın oyuncuları da Yağız'ı ziyaret etti.

BİZE ULAŞIN