Şakir'in aşkı başka bahara

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin müzmin bekar zürafası Şakir'in 10 yıl sonra eş bulma hayali, Kanada'dan gönderilecek dişinin düşük yapması üzerine suya düştü

Şakir'in aşkı başka bahara
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nin maskotu haline gelen Şakir isimli zürafa dünya genelinde dişi zürafanın nadir olmasından dolayı yıllardır özlemle beklediği eşini bir türlü kavuşamıyor. Son olarak Kanada Hayvanat Bahçesi'ndeki yetkiler, yavrusuna sağlıklı bir şekilde kavuşulduğu taktirde hamile bir zürafayı doğumun ardından Şakir'e uygun bir eş olarak gönderme sözü verdi. Fakat Şakir'e eş olacak dişi zürafa düşük yapınca, müzmin bekarlıktan kurtulma umudu bir başka bahara kaldı.

KANADALILAR UMUTLANDIRDI

Doğal Hayatı Koruma Başkanı ve Hayvanat Bahçesi Müdürü Celal Özsöyler, Şakir'e 10 yıldır eş arandığını, Kanada'dan gelen ilk haberle umutlandıklarını belirterek, "Şakir'e Kanada'da bir tane dişi bulmuştuk. Hamileydi. Şakir'e eş olacak zürafanın düşük yaptığını öğrendik. Yavrusunu düşürdüğü için psikolojisi bozulan hayvanın son derece mutsuz olduğunu söylediler. Biz de Şakir'imize yeniden eş arama çalışmalarını başlattık" dedi.

7 BİNDEN FAZLA HAYVAN VAR
Türkiye'nin en büyük, dünyanın ise 4'üncü büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, bünyesinde barındırdığı 300 türden 7 binden fazla hayvan ile her yıl yüz binlerce turisti ağırlıyor. Gerek Türkiye'de ilk kez hayata geçirilen ve içerisinde yüzlerce farklı hayvan bulunan safari parkı, gerekse nadir bulunan hayvanlarıyla dikkatleri üzerine çeken hayvanat bahçesi büyük ilgi görüyor.

BUGÜN NELER OLDU