Yaşlı Yaşam Merkezi'ne 100 bin dolarlık destek

Mersin'de Pirireis ve Mezitli Lions Kulüpleri, inşası süren Yaşlı Yaşam Merkezi'ne endüstriyel mutfak kurulması ve ihtiyaç duyulan elektronik eşyaların alınması için 100 bin dolarlık bağış yaptı.

Yaşlı Yaşam Merkezi'ne 100 bin dolarlık destek
Mersin Pirireis ve Mezitli Lions Kulüpleri, başlattıkları 'Aktif Bir Yaşam İçin Yaşlı Yaşam Merkezi'nde Son Adım' isimli proje kapsamında, yapımı devam eden 'Yaşlı Yaşam Merkezi'ne 100 bin dolarlık bağışta bulundu. Bağış, merkezdeki endüstriyel mutfağın yapımı ile elektronik cihazların alımı ve kurulumu için kullanılacak.

10 MİLYONLUK DEV PROJE

Yenişehir ilçesi 15'inci Cadde üzerindeki Yaşlı Yaşam Merkezi inşaatındaki törende konuşan Türkiye Alzheimer Derneği Mersin Şube Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge, 10 milyon TL değerindeki merkez projesinde kaba inşaatın bittiğini söyledi. Özge, 3,5 dönüm arazi üzerine kurulan merkezin açılmasıyla, Alzheimer hastalarının her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağını vurguladı.

HİZMETLER DEVAM EDECEK
'Aktif Bir Yaşam İçin Yaşlı Yaşam Merkezi'nde Son Adım' isimli projenin mimarlarından olan 118-U Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni Selahattin Atan ise merkeze 100 bin dolar bağışlamanın kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. Mersin'e hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Atan, "İşin en keyifli yanı, merkezde bizim de bir tuğlamızın olması" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN