Hemşireler yoğun bakım kongresinde

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü ve Kalp Damar Cerrahisi Hemşireleri Derneği işbirliği ile düzenlenen 2. Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi tamamlandı

Hemşireler yoğun bakım kongresinde
Kalp Damar Cerrahisi Hemşireleri Derneği ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Hemşirelik Bölümü işbirliği ile iki yılda bir düzenlenen 2. Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Hemşireliği Kongresi Prof. Dr. Ayla Yava ve Prof. Dr. Nermin Olgun başkanlığında tamamlandı. Ulusal boyutta düzenlenen kongreye ülke genelindeki pek çok hastane ve üniversiteden hemşireler, lisansüstü öğrenciler ve akademisyenler tarafından yoğun ilgi gösterildi.

UYGULAMALI EĞİTİM
Kongrenin birinci gününde yoğun bakım hemşirelerinin uygulamalarında en fazla ihtiyaç duydukları konularda düzenlen üç ayrı kurs programına yaklaşık 70 kursiyer katıldı. Kursiyerlerin hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerle gerçekleştirilen kursların konularını ve sunumlarını çok yararlı buldukları ve ilgiyle izledikleri gözlendi. Kongrenin ikinci gününde Prof. Dr. Ayla Yava ve Prof. Dr. Nermin Olgun tarafından yapılan açılış konuşmaları ile kongre bilimsel programları başladı.

BİLİMSEL ŞÖLEN
Kongrede ulusal düzeyde 40'ın üzerinde alanında uzman akademisyen ve klinisyen konuşmacı tarafından yapılan sunumlarla kongre tam bir bilimsel şölene dönüştü. Kongrede katılımcılar tarafından sunulan yaklaşık 100 bildiri arasından sözel ve poster bildiri dallarında ilk üçe girenlere ödüller verildi. Kongrede ayrıca bir ilk olarak yoğun bakım hemşireliği alanında bilimsel dergilerde yayınlanan bir araştırma makalesi de HKÜ tarafından ödüllendirildi.
BİZE ULAŞIN