Osmaniye’deki futbol heyecanı son buldu

İstanbul’da şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına Osmaniye’de düzenlenen futbol turnuvası çok çekişmeli geçti. Şampiyon takım ödüllendirildi

Osmaniye’deki futbol heyecanı son buldu
Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, İstanbul'da görevi başında şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adına yapılan ve hizmete açılan çim sahada düzenlenen futbol turnuvası sona erdi. Ödül töreninde konuşan Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, "Bugün burada küçük fakat içerdiği anlamı büyük olan birliktelik yaşıyoruz. Şehit savcımızın adını verdiğimiz bu sahada yine şehidimiz adına düzenlediğimiz turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür ediyorum. Böylece şehidimizi bir kere daha yad etme imkanı bulduk" dedi.

ŞAMPİYONA PLAKET
Osmaniye 2 Nolu T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu, Toprakkale Açık Cezaevi, Kozan Açık Ceza İnfaz Kurumu, Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu ve Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda görevli idareci, memur ve mahkum sporcuların katıldığı turnuva çok heyecanlı geçti. Turnuvanın final maçında rakibini yenen Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu şampiyonluk kupasını kaldırdı. Şampiyon takım ile katılanlara ödül verildi. Tören günü oynanan gösteri maçında ise Ceyhan Açık Ceza İnfaz Kurumu, Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu'nu 1-0 mağlup etti. PKK ile, DAEŞ ile Paralel Yapı ile ülkemizi kuşatan tüm ihanet odaklarına karşı mücadele eden şehitleri rahmetle anarak konuşmasına başlayan Osmaniye Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, "31 Mart 2015 günü yargı camiası için zamanının durduğu andır. O gün bir dönem Osmaniye'de de çalışan ve bilerek bir karıncayı dahi incitmeyen meslektaşımız terör odaklarının kurbanı oldu. Şehidimizi rahmetle anıyor, hatırasını ilelebet taşıyacağımızı bildiriyoruz. Şehidimizin adına düzenlediğimiz bu turnuvanın çok anlamlı olduğunu da düşünüyoruz" diye konuştu.

KATILIM ÇOK YÜKSEKTİ
Törene, Osmaniye Valisi Kerem Al, Garnizon Komutanı Şefik Atak, Komisyon Başkanı Ziya Koç, Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Toprakkale Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Bayır, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yabanoğlu, Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, Kozan Cumhuriyet Başsavcısı Mahmut Arslan, Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Kadirli Başsavcısı Mehmet Patlak ile hâkim, savcı ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
BİZE ULAŞIN