Terörle mücadele kararlılıkla sürmeli

Faruk Akdoğan, ülkenin bölünmez bütünlüğünün terörle mücadeleden geçtiğini belirterek, “Bayrakların göklerden inmesini istemiyorsak bu mücadeleyi sürdürmek zorundayız” dedi

Terörle mücadele kararlılıkla sürmeli
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 9. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. Hüdavent Hatun Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen toplantıda konuşan Akdoğan, "Dünya toplumu, Anadolu'da yaşamanın bedelini bize bir şekilde bugün PKK olarak, dün sağ-sol kavgası olarak, ondan önceki dönemler Kurtuluş Savaşı gibi, Çanakkale Savaşı gibi savaşlar olarak, daha önceki dönemlere gittiğimizde de Haçlı Seferleri'ne kadar uzanan bir süreçte bize bu topraklarda yaşamanın bedelini ödetmeye çalışıyor" dedi.

ARTIŞ GÖSTERDİ
Terör olaylarının son 1 yıl içinde artış gösterdiğine de dikkat çeken Akdoğan, "Sonuç itibariyle ülkenin bölünmez bütünlüğü, milletimizin bölünmez bütünlüğü terörle mücadeleden geçiyor. Bu ülkenin bölünmesini istemiyorsak, bu ülkenin milletinin bölünmesini istemiyorsak, bayraklarımızın göklerden inmesini istemiyorsak, ezanlarımızın minarelerden susmasını istemiyorsak bu mücadeleyi vermek zorundayız" diye konuştu. Bu mücadele içinde maalesef şehitlerin verildiğine de vurgu yapan Başkan Akdoğan, şehitlerimizin millete malolmuş kişiler olduğunu onların ailelerinin de Türk milletinin, bu ülkede yaşayan herkesin ailesi olduğunu ifade etti. Divan Başkanlığını Faruk Akdoğan'ın yaptığı genel kurulda, Ömer Demir başkanlığındaki liste yeniden yönetim kuruluna seçildi. Genel Kurulda ayrıca denetim kurulunun raporları da onaylandı.
BİZE ULAŞIN