Tarsus turizmde atılımlar bekliyor

Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus’un turizm açısında çok önemli bir noktada olduğunu ancak atılımlar noktasında yerel yönetimin çabalarının yetersiz kalacağını söyledi

Tarsus turizmde atılımlar bekliyor
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus'un turizm açısında çok önemli kent olduğunu, Adana ve Mersin gibi 2 büyükşehir arasında olmasını avantaja çevireceklerini söyledi. Başkan Can, "Tarsus, turizm denince özellikle bundan sonra akla gelecek olan önemli bir yerleşim yeri, önemli bir ilçe. Tarsus doğasıyla, tarihiyle, deniz ve kar turizmiyle her manada çok önemli bir bölge. Tarsus'u, turizmde büyük atılımlar bekliyor. Ancak turizmden pay alması için sadece yerel yönetimin çalışması yeterli olmaz" dedi. İnanç ve doğa turizmi potansiyeline vurgu yapan Başkan Can, "Adana ve Mersin gibi iki büyükşehir arasında olmamızı avantaja çevireceğiz. İlçedeki konaklama ihtiyacını karşılamak için çalışmalarımız devam ediyor. Şehrimize gelen insanların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı mekanlar yaparak ve gerekli tanıtımla birlikte turizmin en önemli ekonomik kaynak olacağını düşünüyoruz. Belediye olarak geçtiğimiz yıllarda bir butik oteli hayata geçirdik, bir butik otelimiz önümüzdeki günlerde hizmete giriyor. Burhanoğulları (Sungurlar) Konağını 13 odasıyla butik otel olarak açıp, yerli ve yabancı turistlerimizin hizmetine sunacağız" dedi.

"EN BÜYÜK HAYALİM"
Şehir merkezinden akan ve halen atıl durumda olan Berdan Irmağı'nın ıslahının yapılarak, ırmağın her iki tarafının düzenleneceği, yürüyüş ve bisiklet yolları, çay bahçeleri ve balık lokantaları gibi sosyal tesisler yapılacağını anlatan Şevket Can, "En büyük hayalim olan projemizin gerçekleşmesi halinde Mersin ve Adana'dan da yoğun bir şekilde ziyaretçi akını olacak. Yine Berdan Irmağı kıyısında fuar ve kongre merkezi yapılacak" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN