Osmaniye’de rüşvet çetesine ağır darbe

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü tarafından kent merkezinde rüşvet alan, rüşvet veren, bu suça aracılık yapan bir çeteye operasyon düzenlendi. 8 kişi tutuklandı

Osmaniye’de rüşvet çetesine ağır darbe
Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nde kayıtlı olan kamyonlarda yapılan değişiklikleri sahte belgelerle kayıt altına aldığı, bunları yapan polislerin bazı galericilerden rüşvet aldığı yolunda gelen ihbarları değerlendiren Emniyet Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 15 ev ile 6 işyerine eş zamanlı operasyon yaptı.

POLİSLER DE VAR
Kanuna aykırı işlem yaptığı iddia edilen polis memurları Mustafa Kemal Gök, B.A., H.D., H.B., Y.A., İ.G., A.T. ve A.K.'nin bilgisayarları incelemeye alındı. Operasyon kapsamında polis memurları ve galericiler Hüseyin Deniz, Yusuf Arslan, Sıraç Ecer, Abdulkadir Ecer, Salih Ecer, Mustafa Biliz, Mahmut Biliz, Şamil Turan Bozdoğan, Enes Daşgın, Enes Çakır, Tayfur Dadaş, Serkan Bozkurt, Mustafa Yassı ve Uğur Yassı gözaltına alındı. Bu kişilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada bir adet bulundurma ruhsatlı tabanca ve bu tabancaya ait 459 adet mermi elegeçirildi. Emniyette sorgulamaları tamamlanan şüphelilerden Mustafa Kemal Gök (emekli polis), Mustafa Biliz, Şamil Turan Bozdoğan (trafik işlem takipçisi), Enes Daşgın (trafik işlem takipçisi), Sıraç Ecer (galerici), Abdülkadir Ecer (galerici) ve Enes Çakır (galerici) çıkarıldıkları mahkeme tarafından "rüşvet almak, rüşvet vermek ve bu suça aracılık etmek" suçlarından tutuklandı. 6 kişi ise adli kontrol kararı ile salıverildi. Osmaniye emniyetinin bu başarısı takdirle karşılandı.

FETÖ OPERASYONLARI
Bu arada Osmaniye Emniyeti, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonlarına da aralık vermeden devam ediyor. Daha önceki operasyonlarda firar eden 2 zanlı yakalanarak mahkemeye sevk edildi ve tutuklandı. Son yapılan operasyonda da kent merkezinde 11 adrese eş zamanlı operasyonda 3 şüpheli yakalandı. 5 kişinin firar ettiği, 3 kişinin de yurt dışında olduğu bildirildi. Güvenlik güçleri, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonlarına hız kesmeden devam edecek.
BİZE ULAŞIN