Karadenizliler yeni adresinde buluştu

Adana-Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği yeni dernek binalarında bir araya geldi. Dernek Başkanı Metin Yavuz, çok keyifli bir buluşmaya ev sahipliği yaptıklarını belirtti

Karadenizliler yeni adresinde buluştu
Adana-Karadeniz Kültür ve Dayanışma Derneği, Ahmet Yasin Yüreğir Caddesi 66001 sokaktaki yeni dernek binasının açılışını üyeleri ve hemşerileri ile birlikte yaptı. Dernek Başkanı Prof. Dr. Metin Yavuz, yeni adreslerindeki ilk buluşmanın anlamlı olması ve unutulmaması için misafirlerine Karadeniz lezzetlerinin yer aldığı muhteşem bir sofra hazırlattı.

YÖNETİM TAM KADRO
Başkan Yavuz, yönetim kurulu üyeleri Osman Terzi, Şerif Güler, Emine Varmış, Hamdi Satır, Güngör Ateş ve Zafer Ofluoğlu ile birlikte konuklarını karşıladı. Eski dernek binalarının kentsel dönüşüme gittiğini belirten Başkan Yavuz, "Yeni yerimizin hem açılışını hem de ilk buluşmasını Çukurova'da yaşayan Karadenizlilerle yaptık. Hem eğlendik hem de yaza 'merhaba' dedik" dedi.

KARALAHANA, MIHLAMA, HAMSİ
Karadenizli ustaların hazırladığı birbirinden leziz karalahana, mıhlama, hamsili pilav, mısır ekmeği afiyetle yiyen Karadenizliler keyifli dakikalar yaşadı. Buluşmaya AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Sabah Gazetesi Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu da katıldı.
BİZE ULAŞIN