Niğde Belediyesi engellileri sevindirdi

Niğde Belediyesi engellileri sevindirdi

Niğde Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne tekerlekli sandalye başvurusunda bulunan biri Somalili 4 kişiyi daha engelli araçlarına kavuşturdu

  • Güney
  • Pazar 06.06.2016
Niğde Belediyesi, engelli vatandaşları sevindirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay 3 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye hediye eden Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, biri Somali uyruklu 4 engelliye daha 1'i manuel ve 3'ü akülü olmak üzere 4 engelli aracı verdi. Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tekerlekli sandalye istekleri yerine getirilen Somali uyruklu Salah Dahir Mumin ile Davut Polat, Muharrem Polat ve Remzi Erol, Başkan Faruk Akdoğan'a teşekkür etti.

AYRIM YAPILMIYOR
Tekerlekli engelli aracı kullanabilecek her vatandaşa bu araçları vermeye gayret gösterdiklerini belirten Belediye Başkan Faruk Akdoğan, "Belediyemize müracaat etmiş olan her kim olursa olsun hiç birini diğerinden ayırmadan bu taleplerini yerine getirme durumundayız ve bu talepleri görüldüğü üzere yerine getiriyoruz" dedi. Geçtiğimiz günlerde de 3 vatandaşa engelli araçlarını verdiklerini anımsatan Akdoğan şöyle konuştu:

"KENDİ SORUNUMUZ GİBİ"
"Geçmişte bu tür yardımlar büyük olay olurdu. Şimdi biz burada bu araçları veriyoruz ve gayet mütevazı bir şekilde araç teslim işlemini gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz bu noktada epeyce bir mesafe kat etti. Engelli veya engelsiz olsun, insanımıza gerçek manada sahip çıktı. Onların sorunlarını önemsedi. Engelli veya engelli olmayan tüm vatandaşlarımızın sorunlarını kendi sorunumuz gibi gördük ve bu sorunların çözümü için tüm ekibimiz bu bilinç içinde oldu."

BAŞARI GRAFİĞİ YÜKSELİYOR
Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünü yaklaşık 1 yıl önce kurduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bu süre içinde çok mesafe kat edildiğini ifade ederek, "Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü her geçen gün hizmet kalitesini artırıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın sık sık tekrar ettiği 'Yaratılanı severiz yaratandan ötürü' sözünü bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Niğde'nin neresinde olursa olsun ihtiyacı olan vatandaşlarımızın her noktada onların yanında olduğumuzu belirtiyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN