Niğde Belediyesi Gönül Kapısı’nı açtı

Niğde Belediyesi Gönül Kapısı’nı açtı

İhtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz alışveriş yapabilmeleri için “Sosyal Market” olarak uygulamaya konulan alışveriş merkezi, yeni yerinde ‘Gönül Kapısı’ adıyla hizmete girdi

  • Güney
  • Pazar 06.06.2016
Niğde Belediyesi'nin geçtiğimiz yıllarda ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz alışveriş yapabilmesine olanak tanıyan Sosyal Market adıyla hayata geçirdiği alışveriş merkezi, yeni yerinde 'Gönül Kapısı' adıyla hizmete girdi. Puanlı dijital kart sistemiyle alışveriş yapılabilen Gönül Kapısı Market'te, gıdadan giyeceğe, beyaz eşyadan oturma gruplarına kadar her türlü ürün, ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından ücretsiz alınabilecek.

"VATANDAŞIN EMRİNDEYİZ"
Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Paşakapı Caddesi'nde hizmete giren Gönül Kapısı Market için tören düzenlendi. "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" Hadis-i Şerif'ini hatırlatan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara da her noktada yardımcı olduklarını söyledi. Başkan Akdoğan, Niğde Belediyesi olarak vatandaşların her şekilde emrinde olduklarını vurguladı.

PARA GEÇMİYOR
Gönül Kapısı Market'in tamamen dijital kart sistemi ile hizmet vereceğini belirten Başkan Akdoğan, "Vatandaşlar Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nden NİĞ-KART adı verilen puanlı kartı alarak bu markete gelecekler. Kartlarda, ihtiyaç sahibi vatandaşlar adına düzenlenmiş kendi durumlarına göre puanlar olacak. Bu marketlerdeki ürünlerin üzerinde de fiyat değil puan yazacak. Vatandaşlar markette puanlarına göre para vermeden ihtiyaçlarını alıp evlerine gidecek" dedi.
BİZE ULAŞIN