Anadolu’nun renkleri Çukurova’da buluştu

Çukurova Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Yöresel Dernekler ve Vakıflar Şöleni’nde 3 gün boyunca birlik, beraberlik mesajları verildi

Anadolu’nun renkleri Çukurova’da buluştu
Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen 'Yöresel Dernekler ve Vakıflar Şöleni" büyük ilgi gördü. Şölendeki birlik ve beraberliğin dünyaya bir mesaj olduğunu belirten Belediye Başkanı Soner Çetin, "Türkiye'de yaşayan, dili, dini, ırkı ne olursa olsun, hepimizin kardeş olduğunu, belediyemiz öncülüğündeki dernek ve vakıflarımızın tek çatı altında toplanmasıyla herkese anlatmış olduk" dedi.

AMACINA ULAŞTI
Şölene katılarak derneklerin kurduğu çadırları tek tek ziyaret eden Belediye Başkanı Soner Çetin, bu etkinliğin amacına ulaştığını görmenin ve bu duyguyu yaşamanın mutluluğu içinde olduğunu belirterek, "Bu etkinliği yapacağımızı ve Anadolu kültürlerinin kaynaşmasını, Türkiye'nin bir bütün olduğunun mesajını hep birlikte vereceğimizi söylemiştik. 3 gün süren şölende, etkinliğin amacına ulaştığını görüyoruz" diye konuştu. Başkan Çetin, şölenin geleneksel hale getirileceğini açıklarken şölene katılan Adana Valisi Mustafa Büyük, "Anadolu'muzun kültürlerini bir araya getirerek, halkımızla kaynaştırmayı sağlayan Başkanımız çok güzel bir etkinliğe imza atmış. Görüyorum ki, herkes birbiriyle tanışıp kaynaşıyor, Adana halkı, tüm yörelerin kültürlerini tanıma fırsatı buluyor" dedi.
BİZE ULAŞIN