Bayıltıp boğdular öldürüp gömdüler

Adana polisi, müthiş bir takip sonucu bir aydır kayıp olan Mesut Kar’ın cesedine ulaştı. Pozantılı esnafın para için öldürülüp toprağa gömüldüğü ortaya çıktı

Bayıltıp boğdular öldürüp gömdüler
Adana'nın Pozantı ilçesinde geçtiğimiz ay kaybolan esnaf Mesut Kar'ın (33) alacak-verecek cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı. Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri, adeta iğne ile kuyu kazarak Suriyeli İbrahim El Hasan (19) ve Sezai Arısoy'un (32) Mesut Kar'ı spreyle bayıltıp, naylon iple boğduktan sonra öldürdüğünü ve mezbahanın deposuna gömdüğünü ortaya çıkardı. Suriyeli İbrahim El Hasan'ın gösterdiği yerde kazı çalışması yapan ekipler Mesut Kar'ın cesedine ulaştı.

KAYIP BAŞVURUSU YAPILDI
Pozantı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde oturan ve esnaflık yapan Mesut Kar, 18 Mayıs 2016 günü kayboldu. Mesut Kar'dan haber alamayan aile kayıp başvurusunda bulundu. Bunun üzerine polis kayıp şahsı bulmak için harekete geçti. Mesut Kar'ın en son ilçede esnaf olan ve lokanta işleten Sezai Arısoy ile görüştüğünü belirleyen ekipler, çalışmalarını bu yöne yoğunlaştırdı. Sezai Arısoy'un ayrıca Mesut Kar'a 20 bin lira borcu olduğu da ortaya çıktı. Mesut Kar'ın arandığını öğrenen Sezai Arısoy, ankesörlü telefon kulübesinden 112'yi arayarak 155 polis imdat hattını bağlatıp, "Ben Mesut Kar. Ben kayıp değilim, kafamı dinliyorum, birkaç gün sonra döneceğim" diyerek telefonu kapattı. Bu sırada gasp ve cinayet masası ekipleri çevredeki güvenlik kameralarını incelediklerinde Mesut Kar'ın en son Sezai Arısoy ile minibüse binerken görüntülerine ulaştı. Ayrıca Arısoy'un 155 polis imdat hattıyla görüşmesi de Mesut Kar'ın eşine dinlettirildi. Mesut Kar'ın eşi telefondaki sesin Sezai Arısoy'a ait olduğunu söyledi.

SURİYELİ İTİRAF ETTİ
Bu arada Mesut Kar'ın 01 P 4472 plakalı otomobili Adana'da Pınar Mahallesi'nde terk edilmiş olarak bulundu. Delilleri toplayan polis, Sezai Arısoy'u gözaltına aldı. Çelişkili ifadeler veren Sezai Arısoy adliyeye sevk edildi ve tutuklanarak cezaevine konuldu. Mesut Kar'ı bulmak için çalışmalarını sürdüren ekipler, Sezai Arısoy'un işyerinde çalışan Suriyeli İbrahim El Hasan'ın ifadesine başvurdu. İbrahim El Hasan sorgusunda Mesut Kar'ı patronu Sezai Arısoy ile birlikte öldürdüklerini itiraf etti. Patronu Sezai Arısoy'un Mesut Kar'a borcu olduğunu söyleyen İbrahim El Hasan, "Olay günü Sezai Arısoy bana 'Birisi gelip benden para alacak. Vermemek için öldüreceğim' dedi. Bir süre sonra dediği şahıs geldi. Birlikte minibüse bindik. Sezai arabada yüzüne sprey sıkıp bayılttı. Daha sonra naylon iple boğup, ellerini bağladık. Öldükten sonra cesedi Sezai Arısoy'a ait mezbaya gömdük" dedi.
BİZE ULAŞIN