Sahipsiz Adana

Adana salon sporlarında sahipsizlik yüzünden yine küme düştü. Beş yıl önce kurulan ve bu sezon Erkekler Voleybol 1. Ligi’ne çıkmayı başaran Adana Toros BYZ, destek bulamayınca Şanlıurfa’ya gitti

Sahipsiz Adana
Adana sahipsizliğini yine gösterdi. Güney Sanayi'den sonra 25 yıldır voleybolda üst liglerde takımı olmayan Adana, Erkekler Voleybol 1. Ligi'ne bu sezon yükselen Adana Toros BYZ Spor'a da sahip çıkamadı. Kulüp yöneticileri destek arayışlarından sonuç alamayınca, takımı Şanlıurfa'nın Memleket Spor Kulübü'ne verdi. Şanlıurfalı yöneticiler devir işlemleri için Voleybol Federasyonu'na resmi başvuruyu yaptı.

YÜKÜ KALDIRAMADILAR
Bursa'da düzenlenen Erkekler 2. Lig Yükselme Grubu müsabakalarında Afyon Belediyesporla birlikte 1. Lig'e yükselen Adana Toros BYZ Spor, yeni sezon için destek bekledi ama arayışları sonuçsuz kaldı. Çalmadık kapı bırakmayan yöneticiler, 2011 yılında kurdukları takımı, 5 yılda bölgesel ligden 1. lige çıkarmanın yükünü daha fazla kaldıramadı. Yaşananlar sonrasında sahipsiz kalan yöneticiler, Yönetim Kurulu kararı ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in de girişimleriyle takımı Şanlıurfa Memleket Spor'a verdi. Bu hafta sonu yapılacak protokol ile Adana Toros BYZ, Şanlıurfa temsilcisine satılmış olacak ve isim değişikliğiyle 1. Lig'de mücadele edecek.

HER KAPI KAPANDI
Yöneticiler takımı yaşatmak için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Sedat Sözlü başta olmak üzere birçok kurumun kapısını çaldı ancak kapı hep kapandı. Genel İdari Menajer Ömer Bozdoğan, 1. Lig'in masraflarının yüksek olması nedeniyle sponsor arayışına girdiklerini belirterek, "Başaramadık. Adana yine takımına sırtını döndü" dedi.
BİZE ULAŞIN