Yüreğirliler için birliktelik vakti

Yavuzlar Mahallesi’ndeki iftar programına katılan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi

Yüreğirliler için birliktelik vakti
Yüreğir Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği Ramazan İftarları programı Yavuzlar Mahallesi'nde başladı. İftarını vatandaşlarla birlikte açan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan vatandaşlara hayırlı ramazanlar diledi. Tarık Karadağ'ın semazen ekibi sanat TIR'ında gösteri düzenledi, ilahiler okudu. Başkan Çelikcan bu sene Yüreğir'de 13 gün 22 ayrı noktada iftar yemeği verileceğini belirtti.

"DUA EDELİM"
İlk iftar programını Yavuzlar, Sinanpaşa ve Akıncılar mahallelerinin ortasında düzenlediklerini belirten Başkan Çelikcan, "Ramazan ayı bereketi, rahmeti ve mağfireti bol olan bir aydır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da her akşam ayrı bir noktada vatandaşlarımızla iftarımızı açacağız. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde hepimiz, birbirimize dua edelim" dedi.

RAMAZAN COŞKUSU
Aynı mahallede, aynı sokakta yaşayan insanların birbirlerini tanımadığını ancak düzenlenen iftar programları ile aynı masada bir araya geldiklerini belirten Başkan Çelikcan, "Amacımız vatandaşlarımıza sıcak yemek sunmanın yanı sıra onlarla bir araya gelmek Ramazan ayı gibi manevi değeri yüksek olan bir ayda Ramazan coşkusunu birlikte yaşamak. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN