AK Partili kadınlar yetimleri giydiriyor

Gaziantep’te AK Parti Kadın Kolları ve hayırseverler “Yetim Peygamberin Ümmeti Yetim Çocukları Sevindiriyor” projesi kapsamında 1 yılda 3 bin çocuğu giydirmeyi hedefliyor

AK Partili kadınlar yetimleri giydiriyor
Gaziantep'te AK Parti Kadın Kolları öncülüğünde gerçekleştirilen ve yardımseverlerin de destek verdiği "Yetim Peygamberin Ümmeti, Yetim Çocukları Sevindiriyor" projesiyle 1 yılda 3 bin çocuk giydirilecek. AK Parti Gaziantep il binasında gerçekleşen elbise dağıtımına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Üzücü ve üyeler katıldı.

BİR YILLIK PROJE
AK Parti Kadın Kolları, Kutlu Doğum Haftası'nda başlattıkları proje kapsamında 50 çocuğu daha giydirdi. Kadın Kolları Başkanı Üzücü, "Bu projemiz Kutlu Doğum Haftası sebebiyle nisan ayında başlamıştı. Kadın kollarımızla beraber hedefimiz 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası'na kadar 3 bin yetim çocuğu giydirmek. Bu projede bize ilham olan Peygamberimizin yetim olmasıdır. Onun için projemizin ismini de 'Yetim Peygamberin Ümmeti Yetimleri Sevindiriyor' koyduk" dedi.

"HAYAT BİR SINAVDIR"
Hayatın büyük bir sınav olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, "Kimisi annesi ve babasıyla sınav oluyor, kimisi evladıyla, kimisi annesiz ve babasız kalarak sınav oluyor. Bu proje, sadece bir giyim yardımı olarak görülmemeli bunun arkasında nasıl bir insan olunması gerektiği var. Doktor olur, mühendis olur ama her şeyden önce çocuklarımızı insan olarak yetiştirmemiz lazımdır" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN