Adana’da suç örgütü sanıklarına ceza yağdı

Adana’da 2013 yılında cinayette dahil bir çok suçtan yakalanıp haklarında dava açılan 51 sanıkla ilgili dava sonuçlandı. Örgüt lideri Ahmet Yurter 132 yıl hapse mahkum edildi

Adana’da suç örgütü sanıklarına ceza yağdı
Adana'da "PP Ahmet Çetesi" olarak bilinen 51 sanıklı suç örgütü davası sonuçlandı. Aralarında polis ve askerin bulunduğu davada suç örgütünün elebaşı Ahmet Yurter, 132 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 22 sanık beraat ederken, diğer sanıklar 2 ile 47 yıla kadar değişen oranlarda hapse mahkum edildi. Örgüt lideri olduğu iddia edilen Ahmet Yurter, son savunmasında suçsuz olduğunu söyledi.

SUÇ ÖRGÜTÜ OPERASYONU
Adana polisi, 2013 yılı Mart ayı öncesi Şinasi Ekizoğlu'nun öldürülmesi, çok sayıda yağma, yaralama, ihaleye fesat karıştırma gibi olayla ilgili aralarında örgüt lideri "PP Ahmet" lakaplı Ahmet Yurter ve aralarında polis ve askerin de bulunduğu 50 kişi gözaltına alındı ve haklarında dava açıldı. Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar Ahmet Yurter, Ahmet Köse, başka suçtan tutuklu bulunan sanıklardan Vedat Aydın, İsmail Dalkılınç geldi. Cezaevinde olan Abdullah Özsoy ile Hüsamettin Bağlar duruşmaya görüntülü sistemle (SEGBİS) katıldı.

ADANA'DA SUÇ ÖRGÜTÜ SANIKLARINA CEZA YAĞDI
Adana'da 2013 yılında cinayette dahil bir çok suçtan yakalanıp haklarında dava açılan 51 sanıkla ilgili dava sonuçlandı. Örgüt lideri Ahmet Yurter 132 yıl hapse mahkum edildi Sanık avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada sanıklara son savunmaları soruldu. Suç örgütü lideri Ahmet Yurter, suçsuz olduğunu öne sürerek beraatını istedi. Ahmet Köse de "Ben öldürme olayına karıştım. Onu kabul ediyorum. Diğer olaylara karışmadım" dedi. Abdullah Özsoy ile Hüsamettin Bağlar da suçsuz olduklarını söyledi. Mahkeme heyeti, Şinasi Ekizoğlu'nun öldürülmesi olayından dolayı Abdullah Özsoy, Ahmet Köse ve Hüsamettin Bağlar'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, örgüt lideri Ahmet Yurter'e ise 132 yıl hapis ve 22 bin 500 lira para cezası verildi. 24 sanık ise 2 ile 47 yıl arasında değişen hapse mahkum edildi.
BİZE ULAŞIN