Hüseyin amcanın aşkı kalp krizi dinlemiyor

Hüseyin dede 57 yıllık eşinin kalp ameliyatını gözyaşları ve “Allah’ım beni al, onun hayatını bağışla” dualarıyla bekledi. Hatice nine uyanır uyanmaz “Kocam yemek yapamaz, beni eve gönderin” dedi

Hüseyin amcanın aşkı kalp krizi dinlemiyor
Mersin'in Tarsus ilçesindeki özel bir hastane, örneğine az rastlanacak bir aşka tanıklık ediyor. 75 yaşındaki Hüseyin Özcan, kalp krizi geçiren 73 yaşındaki eşi Hatice Özcan'ın ameliyatı sırasında kapıda gözyaşları içinde "Allah'ım, beni al, onun canını bağışla" diye dua etti. Ameliyat sonrası da yoğun bakım ünitesi önünden bir dakika bile ayrılmadı. Hatice nine ise narkozun etkisinden çıkar çıkmaz doktoruna "Kocam yemek yapmayı bilmez, beni hemen evime gönderin" dedi. Hüseyin Özcan, yoğun bakımda da eşini yalnız bırakmadı.

ÖNCE KALP PİLİ TAKILDI
Niğde'nin Ulukışla ilçesine bağlı Köşkönü köyünde yaşayan Hatice Özcan, sırtında ağrı hissedince önce Tarsus'ta bir kamu hastanesine götürüldü. Buradaki doktor Hatice ninenin kalbinde sorun olduğunu anlayınca özel bir hastaneye yönlendirdi. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Veli Kaya'nın yaptığı anjiyo işleminden sonra Hatice ninenin kalbine pil takıldı. Taburcu edilen yaşlı kadın kontrole geldiğinde 2'nci kez anjiyo işlemi yapılmak üzereyken acilen by-pass ameliyatına karar verildi.

"KOCAM SEFİL OLUR"
Hatice nine, Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özgür Mart tarafından operasyona alınırken, 57 yıllık eşi Hüseyin Özcan ağlayarak ameliyathane kapısında sürekli "Allah'ım beni al, onun hayatını bağışla" diye dua etti. Kısa süre içeri girmesine izin verilen Hüseyin dede, eşinin elini tutup öperek moral verdi. Hatice nine ise kendine gelir gelmez doktoruna "Bizim evimiz köyde. Kocam yemek yapmayı bilmez. Aç kalır, sefil olur. Beni bırakın evime gideyim" dedi.
BİZE ULAŞIN