Mersin çaresiz

Mersin İdmanyurdu sessiz, Mersin İdmanyurdu çaresiz. Bir yanda transfer tahtasının açılması için ödenmesi gereken 10 milyon lira, diğer yanda sahipsizlik

Mersin çaresiz
Tarihinin en kötü sezonunu yaşayan Mersin İdmanyurdu kongre çıkmazına girdi. Geçtiğimiz hafta kimsenin aday olmaması ve çoğunluğun sağlanamaması nedeniyle bugüne ertelenen genel kurul öncesi camiada sessizlik devam ediyor. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda saat 10.00'da gerçekleşecek olan kongreye saatler kala Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz sessizliğini bozdu. Oyuncu alacakları nedeniyle 10 milyon lirayı bulan borç yüzünden transfer tahtası kapalı olan kırmızı- lacivertli ekipte Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. Yaşananların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, kongre öncesinde kentin dinamiklerine ve siyasilerine çağrıda bulundu. Herkesin Mersin İdmanyurdu'nu sevdiğini söylediğini ancak kimsenin elini taşın altına koymadığını ifade eden Kocamaz, "Sorumluluğu başkalarına yükleyerek olmaz. Bu kulübe Burhanettin Kocamaz'dan daha fazla destek veren bir kişi var mıdır? İşte kongre, kulübü sevenler çıksın ortaya. Ben tüm siyasileri ve bu kentten kazananları göreve çağırıyorum. Samimiyet zor günde belli olur" diye konuştu.

GELECEK KARANLIK OLMASIN
"İşte fırsat, tüm bileşenleri tüm paydaşları göreve çağırıyorum" diyen Kocamaz, "Haydi Mersin, bu samimiyet sınavından başarıyla çıkalım. Kulübü bu açmazdan kurtarmak hepimizin boynunun borcudur. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak yine destek vermeye hazırız. Transfer tahtasının hemen açılması şart. Kulüp transfer yasağını aşamazsa gelecekte daha vahim olaylarla karşılaşabiliriz" dedi.
BİZE ULAŞIN