Otogarın akıbeti kasım ayına kaldı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, otogardaki fesih davasına karşı yüklenici firma tarafından açılan itiraz davasının kasım ayına ertelendiğini bildirdi

Otogarın akıbeti kasım ayına kaldı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, belediyenin otogardaki yüklenici firma aleyhine açtığı fesih davasına karşı açılan itiraz davasının kasım ayına ertelendiğini bildirdi. Kocamaz, "Otogarın tamamıyla ilgili alınan T1 Belgesi'nin süresi, 14 Haziran Salı günü doldu. Daha önceki ruhsatın iptaliyle ilgili Mersin ve Bölge İdare Mahkemeleri bizi haklı bularak, ruhsatın iptalinin doğru olduğuna karar verdi. Yüklenici firmanın T1 Belgesini alma şansı yok. Yüklenici firma, sadece oradaki 81 iş yerinden sorumlu olacak. Kararla birlikte elde edilen gelirlerin de Büyükşehir Belediyesi veya İmar Limited Şirketi'ne devredilmesi gerekiyor" dedi.

KÖTÜ GÜNLER BEKLİYOR
Toplantıda Mersin İdmanyurdu ile ilgili de konuşan Burhanettin Kocamaz, "Şu anda, 'neme lazımcılık' yüzünden kulübün 80 milyon TL borcu var. Kulüp bu kadar borçlanırken, bir Allah'ın kulu, 'Bu işin içerisine biz de girelim. Ortada bir cenaze varsa hep birlikte kaldıralım' diye gayret göstermedi. Sanki koca Mersin'de bir tek ben varmışım gibi davranılıyor. Belediyenin kulübe pay aktarma gibi bir yetkisi yok. Keşke olsa. Son 1 yılda kulübe 5 milyon TL destek sağlamışız" diye konuştu. Kulübün transfer tahtasının kapandığını belirten Kocamaz, "Eğer acil olarak 10 milyon TL ödenmezse bu yıl da transfer yapılmayacak. Açıkçası kulübü kötü günler bekliyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN