Akaryakıt istasyonu gaspçıları tutuklandı

Adana’da bir benzin istasyonun marketini silahla soymak isteyen kar maskeli soyguncular yakalandı

Akaryakıt istasyonu gaspçıları tutuklandı
Adana'da bir akaryakıt istasyonunun marketini silahla soymak isterken kendilerine engel olmaya çalışan 35 yaşındaki market görevlisi Cengiz Özdemir'i gözünden vurarak kör eden soyguncular yakalandı. Saniye saniye iş yerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedilen olayda soygunculardan ikisinin başka bir suçtan yakalanarak tutuklandığı öğrenilirken diğer 4 gaspçı da tutuklandı.

KAPIYI AÇMADI
Olay 4 Haziran günü Yüreğir ilçesi Yenidoğan Mahallesi'nde bulunan bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. İddiaya göre; taksiyle istasyona gelen eli silahlı yüzü kar maskeli soyguncular markete girmek istedi. Market görevlisi Cengiz Özdemir, gelenlere kapıyı açmadı. Bunun üzerine zanlılar, pompalı tüfekle Özdemir'e ateş etti. Gözünden vurulan Özdemir yaralandı, saldırganlar kaçtı. İstasyon çalışanları durumu polise bildirildi. Yaralı Cengiz Özdemir, tedavi altına alındı. İş yerinin kasasını canı pahasına koruyan Özdemir'in bir gözü tamamen görme yetisini kaybederken, diğer gözünde de görme kaybı meydana geldi. Gasp Büro amirliği ekipleri, iş yeri güvenlik kameralarını inceledi ve soygun girişiminde bulunan saldırganların kimliğini tespit etmeye çalıştı.

TUTUKLANDILAR
Polis saldırganların bindiği taksicinin Abdullah Ö. olduğunu tespit ederek şüpheliyi gözaltına aldı. Taksicinin verdiği bilgi doğrultusunda soygunculardan Emrullah K. (20) ile Hasan Burak T.'nin (21) olaydan sonra başka bir suça karışıp tutuklandığını tespit etti. Operasyonla yakalanan diğer zanlılardan Yusuf N. (20), Yunus Kaan G. (19) ve taksici Abdullah Ö. tutuklandı. Veysi K. (21), serbest kaldı.
BİZE ULAŞIN