Hatay’da eğitime hayırsever desteği

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde hayırsever işadamı Recep Atakaş tarafından yaptırılacak olan Anadolu lisesinin protokolü törenle imzalandı

Hatay’da eğitime hayırsever desteği
Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde hayırsever Recep Atakaş'ın yaptıracağı 24 derslikli Naim Atakaş Anadolu Lisesi'nin protokolü düzenlenen törenle imzalandı. Vali Ercan Topaca, Abdurrahman Melek Toplantı Salonu'nda gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, devlet olarak eğitim konusunda ciddi yatırımlar yaptıklarını anımsattı. Topaca, bu kapsamda Hatay'da 2015-2016 yılına ait devam eden 56 yatırımın bulunduğunu vurguladı. Birkaç istisna hariç yatırımların eylül ayının sonuna tamamlanacağını kaydeden Vali Topaca, "Bu yatırımlar tamamlandığında ilimize yaklaşık bin derslik kazandırmış olacağız. Ama bunlar yetmiyor. Kentimiz genç bir nüfusa sahip. Yaklaşık 360 bin ilkokul, ortaokul ve lise çağında öğrencimiz var. Bunların hepsine modern, yeni derslikler sağlamak, teknik kapasitesi olan okulları yapmak bir anda mümkün olmuyor. Bizim yetemediğimiz yerlerde hayırseverlerimizin ciddi desteğini alıyoruz. Bu hayırseverlerimizden ön plana çıkan Recep Atakaş'a huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum" dedi.

BİLGİ VE EĞİTİM
Hayırsever Atakaş'ın daha önce yaptırdığı bir okulun bulunduğunu belirten Topaca, "Yapıldığı dönemin teknik şartları itibariyle bazı eksikleri bulunan bu okulun yerine 24 derslikli, daha donanımlı, deprem yönetmeliğine ve diğer teknik mevzuata uygun, 6 bin 65 metrekare toplam alanı olan güzel bir okul yapacağız" diye konuştu. Hayırsever işadamı Atakaş ise güçlü olmanın yolunun bilgiden geçtiğini söyledi. Bilgiyi öğrenmenin yolunun ise eğitimden geçtiğini vurgulayan Atakaş, şöyle konuştu: "Eğer bu ülkeyi ekonomik olarak üst seviyelere yükseltmek, daha huzurlu ve güçlü bir ülke olmak istiyorsak herkesin eğitime destek olması gerekmektedir. Devlet ve millet bir bütündür. Her şeyi devletten beklememek lazım. Bu okulu ben bu düşünceyle yapıyorum. Yapacağımız okul tam donanımlı, içinde kış bahçesi bile bulunan muazzam bir okuldur. Gençlerimizi böyle güzel okullarda okumaya layık görüyorum. Bu ülkeyi yarın onlara emanet edeceğiz. Onlar ne kadar huzurlu bir binada eğitim görürlerse ben tahmin ediyorum ki başarıları da o denli artacaktır."
BİZE ULAŞIN