Büyükşehir’den büyük geri adım

Adana’da Mithat Saraçoğlu Caddesi’nde dünya markası mağazaların önüne kurulan çadırlar kaldırıldı. Esnaf rahat nefes aldı, emeği geçenlere teşekkür etti

Büyükşehir’den büyük geri adım
Adana'da ev kadınlarının ürünleri satması için Ziyapaşa Lions Kulübü'nün talep ettiği çadırları Adana'daki Nişantaşı olarak gösterilen Mithat Saraçoğlu Caddesi'ne (Metro Sineması Sokağı) kurduran Büyükşehir Belediyesi'nin kararına tepki gösteren mağaza sahiplerinin yüzü atılan geri adımla güldü. Çadırlar söküldü, mağaza sahipleri rahat bir nefes aldı. Konuyu gündeme taşıyan SABAH Güney'e tebrik telefonları yağarken, Büyükşehir'in geri adım atması da sevindirdi.

İŞYERİ ÖNÜNE ÇADIR
Bilindiği gibi ramazan ayı nedeniyle Ziyapaşa Lions Kulübü ev kadınlarının el işi ürünlerini satması için 6 Haziran-4 Temmuz arasında açık olmak üzere 'Akşam Pazarı' adını verdiği bir projeyi hayata geçirdi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri verilen talimatla dünya markalarını satan dev mağazaların önüne 10'a yakın çadır kurdu. İşyerlerinin girişini kapatacak şekilde kurulan çadırlara tepki gösteren esnafın sesini SABAH Güney, "Nişantaşı'na niyet, kaldırıma kısmet" manşetiyle duyurdu.

ÇİFT SIRA ARAÇ PARKI
Özellikle 'Babalar Günü'nün arifesinde hiç iş yapamadıklarından yakınan esnaf, "Caddeleri de markalar yaratır. Burası marka bir cadde. Zihni Aldırmaz döneminde düzenleme yapıldı ve kaldırımlar genişletildi. Esnaf olarak müşterilerimizin daha rahat geleceğini ve alışveriş yapacağını düşünerek seviniyorduk ki birden araç parkı terörü ile karşılaştık. Bir anda kaldırımlar çift sıra araçlarla doldu. Biz bunlarla mücadele ederken bu kez de işyerlerimizin önü çadırlarla kapatıldı" dediler. SABAH Güney'in konuyu gündeme taşımasından sonra mağaza sahiplerinin yakınmalarını dikkate alan Büyükşehir Belediyesi ani bir manevra ile çadırların sökülmesine karar verdi. Sabah işe geldiklerinde çadırların olmadığını gören mağaza sahipleri, SABAH Güney'e ve Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Mağaza sahipleri, caddede yayaların geçişini engelleyen araç parkı konusuna da acil bir çözüm bulmaları isteğinde bulundu. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de bayramdan sonra bu konu hakkında bir çalışma yapılacağını duyurdu.
BİZE ULAŞIN